Віктор Тригуб: Музейні експедиції в АТО відновлюються!

Габон став найбільшим експортером авіазапчастин до Росії, – росЗМІ

29/03/2024 AA 0

Згідно з даними російської митниці, Габон несподівано став найбільшим експортером запчастин для літаків до Росії. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на The Moscow Times. У російських ЗМІ пишуть, […]

Ця команда вперше вирушила на охоплений війною Донбас у жовтні 2014 року. За чотири воєнні роки, журналісти часопису “Музеї України” перетворилися на справжніх фронтових репортерів – побували практично у всіх найнебезпечніших точках зони АТО.

Були під обстрілами, блукали між мінними полями, боялися снайперів…

Але, головне – реально допомогли прифронтовим музеям, створили 15 україномовних культурологічних сайтів, організували кілька сот виставок патріотичного плакату Юрія Неросліка, проводять мистецькі акції…

Рік тому, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко очолила перереєстрований в Україні Донецький обласний художній музей, колекція якого залишилися в окупованому Донецьку. Починала з крихітної філії в селі Прелесне. Нині “пробили” велике приміщення у Дружковці, розпочавши стабільну виставкову діяльність.

Головний редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб оголосив про відновлення програми Музейна експедиція в АТО.

s96943631_1

-Пане Вікторе, давайте згадаємо історію Вашої діяльності у прифронтовій зоні…

-Історія дуже проста. Почалася війна. Частину мого рідного Донбасу окупували путлеровські бандити, рідні села опинилися під загарбниками, виникла цілком конкретна 800 кілометрова лінія фронту. Відповідно, з жовтня 2014 ми регулярно їздимо у прифронтові райони, намагаючись допомогти. Це все називається Музейна експедиція в АТО. Після певної паузи – бо наш шеф-редактор вже рік очолює Донецький обласний художній музей у Дружківці, на прохання музейників, ми вирішили реанімувати наші культурологічні рейди. Днями їдемо. Будемо у Краматорську, на нашій базі в Дружківці, спробуємо прорватися до кількох музеїв біля фронту. Нагадую, поруч з війною  вже чотири роки живуть люди, ростуть діти, працюють музеї. І наша верховна влада вперто не помічає тих проблем…

-Що конкретно вдалося зробити і хто Вас фінансує?

-Ніякого бюджетного фінансування, грантів ми не маємо. Все власним коштом і за допомогою друзів. Відповідно, наші можливості досить обмежені. Хоча, спільно з арт-директором нашого Музею плакату України Юрієм Неросліком провели сотні виставок патріотичного плакату. Всі основні музеї Донеччини отримали виставкові плакатні комплекти безкоштовно. Додайте кілька мистецьких художніх акцій, презентації старовинних прапорів України, пленери… Інформаційна підтримка…

12346599_863191033802321_9188946821877682092_nАле, особлива наша гордість – каталог нами ж створених україномовних культурологічних сайтів, серед яких з десяток музейних.

Каталог сайтів, створених командою журналу “Музеї України”

 

Донецький обласний художній музей, переміщений з окупованого Донецька в село Прелесне і Дружківку

http://www.dohm-ua.info/

https://prelesnemus.wordpress.com/

Газета “Східний Донбас” – одне з найстаріших україномовних культурологічних видань Донбасу, переміщена з окупованого Старобешівського району

https://sxdonbdotcom.wordpress.com/

Інформаційний сайт “Культура Донбасу”

https://culturadn.wordpress.com/

Сайт Донеччина-ньюс

https://sxdonb.wordpress.com/

Покровський музей

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

Донецький обласний краєзнавчий музей, переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька

https://donoblkraymuseum.wordpress.com/

Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки…

https://toretsmus.wordpress.com/

Сільський музей Новомихайлівки у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами

https://novomimuseum.wordpress.com/

Волновахський музей не потребує презентації…

https://volnomuseum.wordpress.com/

Краматорський історичний музей

https://kramistmuseum.wordpress.com/

Краматорський художній музей

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Сайти Палаців культури Костянтинівки

https://konstartblog.wordpress.com/

https://ynist.wordpress.com/

-Які плани на цю поїздку?

420386_289101844485845_267304707_n-Однозначно будемо в Краматорську – поспілкуємося з нашими друзями з Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Зрозуміло – Дружківка. Веземо певний експонат для ДОХМ, який презентуємо. Сподіваюся зустрітися з мером Дружківки, який допоміг музею отримати приміщення, поспілкуємося з місцевими музейниками, бібліотекарями. Спробуємо прорватися до кількох маленьких сільських музеїв, що продовжують працювати поруч з фронтом за Авдіївкою. Але, то якщо вдасться…

-Чи закінчилися проблеми довкола сайту “Музеї України”?

-Стару версію сайту було підступно знищено. Рік тому все довелося починати з нуля. І ми цьому навіть раді – освоїли більш сучасні технології. Оновили всі основні сайти нашої Української пресової корпорації. Тож спокійно проводимо резонансні інформаційні кампанії, впливаючи на політичні та культурологічні процеси. Все буде добре!

-Бажаємо успіхів! Вдалого рейду!

А.Авдєєв, “Сурма”

MIXADV

цікаве