Ера соцмереж: хто із кропивницьких депутатів “зависає” у Фейсбуці (ІНФОГРАФІКА)

Анна Романова спробувала проаналізувати всі ті процеси…

18/01/2019 admin 0

Дуже дивна практика склалася у взаєминах українських чиновників з поважними міжнародними організаціями… Народний депутат України Анна Романова спробувала проаналізувати всі ті процеси у своєму блискучому […]

ІнЕра соцмереж: хто із кропивницьких депутатів "зависає" у Фейсбуці (ІНФОГРАФІКА)тернет, чати, віртуальні щоденники, соціальні мережі стали прикметою сучасності. Сьогодні там проводять час не лише активні й особливо просунуті. У віртуальних мережах вирує своє життя — люди спілкуються, зустрічаються, закохуються, сваряться, висловлюють свої думки, завантажують фотографії, відео тощо…

Люди використовують соцмережі, щоб висловити свої думки, які ніколи не потраплять на шпальти чи у телеефір. Вони діляться своїми поглядами та знаходять співрозмовників, а відтак будують свої власні мережі.  Так, соцмережі стали потужним інструментом  і в руках політичних гравців.

Для українських політиків соцмережі давно не в дивину: у Фейсбук присутні акаунти лідерів найбільших партій, де вони зібрали багатотисячну аудиторію.

В Америці, країнах Європи та Близького Сходу соціальні мережі вже давно стали засобом поширення ідей і переконань.

Однією з найважливіших складових перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США стала успішна робота його команди в соцмережах. В українських реаліях значення соцмереж ще не таке велике, як в США. Проникнення Інтернету нижче, користувачі здебільшого молоді і відповідно не найактивніші виборці. Навіть функціонал того ж Facebook у нас не настільки багатий, як в США. Але ми швидко наздоганяємо лідера.

«Акула» вирішила з’ясувати, наскільки значущий в наших реаліях цей інструмент і наскільки ефективного його використовують депутати міської ради міста Кропивницький.

Міська рада Кропивницького налічує дев’ять фракцій та 42 депутата, 26 з яких є активними користувачами Фейсбук. Так, підрахувавши кількість друзів, постів, лайків, коментарів та поширень публікацій, які постять кропивницькі політики, «Акула» склала рейтинг найактивніших з них.

Отже, почнемо з найбільш дружелюбних депутатів. Так, радикал Рафаель Санасарян  має 4 998 друзів. Варто наголосити, що максимальна кількість друзів на ФБ складає 5000, опісля, якщо користувач бажає мати більшу кількість френдів, він має змогу особистий профіль переформатувати в приватну сторінку, що дозволяє додавати більшу кількість людей. На другому місці розмістився депутат від БПП ,,Солідарність” Сергій Кріпак – його кількість друзів складає 4 982. Також у трійці лідерів депутат-батьківщинівець Олександр Цертій, кількість його френдів складає 4 411. Окрім цього Олександр єдиний серед депутатів міськради, які мають не лише особистий профіль, а й особисту сторінку, тут кількість підписників менша у кілька десятків разів – 508.

Аби вирахувати популярних користувачів, ми також дослідили тематику публікацій депутатів та кількість лайків під їх постами.

Отже, про що пишуть політики на власних сторінках? Переважна більшість ділиться своїм особистим життям, важливими подіями та новинами, ну і звичайно ж піариться, або ж звітує про свою роботу. Але є і винятки… Наприклад депутат від «Самопомочі» Володимир Смірнов публікує на своїй сторінці різного роду мемчики, відео та приколи, а депутат від «Батьківщини» Олег Мельниченко є великим фанатом різного роду відео, так за день він «умудряється» запостити близько 70 публікацій. А от порошенківець Андрій Кролевець досить таки активний користувач Фейсбуку, який постить переважно лише афіші та пости присвячені подіям, які проходять в ТАЙМ-клубі “Берлога”.


Тож кого із депутатів найбільше лайкають? Лідером рейтингу став депутат від «УКРОПу» Михайло Бєжан – за підрахунком першого місяця року він опублікував 41 публікацію, які переважно пов’язані з його політичними вподобаннями. Він ділився новинами, що пов’язані з діяльністю партії, також публікував пости про свою роботу та особисте життя. Публікації Бєжана за місяць вподобали 2 865 разів. Другою в рейтингу стала депутат політичної партії БПП «Солідарність» Валентина Яремчук. За перший місяць 2018 року Валентина опублікувала 32 пости, на 10-ти з яких її відмітили інші люди. Переважна більшість публікацій Валентини пов’язані з її особистим життям (15 публікацій) та роботою, безпосередньо політичною діяльністю – 7. Третє місце в рейтингу зайняв Олександр Шамардін. За січень Олександр опублікував 36 публікацій, з яких у 15 публікаціях його відмітили друзі. Переважно всі публікації Шамардіна пов’язані з політичним піаром фракції “Рідне місто”. За цей період його лайкнули 2 340 разів.

Варто наголосити, що ефективність публікацій залежить не тільки від кількості вподобань, а й від кількості перепостів. Отже, рейтинг депутатів, публікаціями яких найчастіше діляться фоловери.

На перше місце рейтингу вирвався депутат від «Свободи» Сергій Капітонов. Недивлячись на те, що його публікації за місяць вподобали 594 рази, поділилися його постами у три рази більше – 1 505 разів. Другу сходинку знову зайняла Валетина Яремчук. Її публікаціями за місяць поділилися 865 разів. Бронзу отримав Шамардін – 370.

Окрім лайків та перепостів впливовість публікацій залежить також від того, як їх коментують. Отже, перше місце рейтингу дісталося Михайлу Бєжану. Його публікації прокоментували 188 разів. Другою у рейтингу знову стала Валентина Яремчук – 160, а третім знову Шамардін – 149.

І хоч більшість депутатів міськради є активними користувачами Фейсбук, є і винятки. Так, наприклад, сторінок трьох депутатів «Акула» не знайшла в мережі: Лілії Матяшової, Олександра Артюха та Віктора Ксеніча.

Ще 12 депутатів зареєстровані в мережі, але чи то не виставляють своє життя на показ, чи то просто не люблять «зависати» в мережі.

Багато хто скаже: «Краще б діло робили, ніж в Інтернеті сиділи», але як не крути, депутати теж люди. Хтось з них використовує профіль в соцмережі для піару, хтось для спілкування з друзями, або з виборцями, дехто навіть для того, щоб ділитися важливою інформацією. Так чи інакше з розвитком новітніх технологій життя змінюється не лише в буденності громадян, а й в різних сферах, політика не є виключенням….

http://akulamedia.com/era-sotsmerezh-hto-iz-kropivnitskih-deputativ-zavisae-u-feisbutsi-infografika