facebook
СУРМА

Підозрюваний у шахрайстві депутат Кіровоградської облради Бублик позичив у колеги з «Опоблоку» 20 мільйонів і не віддав

Нещодавно «Без купюр» повідомляв, що СБУ оголосила у розшук з метою приводу до суду Ярослава Бублика, депутата Кiровоградської обласної ради. Він обраний по багатомандатному виборчому округу вiд Кiровоградської територiальної органiзацiї партiї “Блок Петра Порошенка “Солiдарнiсть” (ТВО № 3) та до червня 2017 року очолював фракцію «БПП» в облраді.

До цього, у соцмережах і ЗМІ повідомлялося про активну депутатську й меценатську діяльність Ярослава Бублика.

Відомі нардепи й громадські діячі називали його своїм другом. Він допомагав армії.

Соцмережі рясніли фотозвітами з благодійних концертів і конкурсів, які проходили за спонсорства депутата.

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко й голова облради Олександр Чорноіваненко вручали під час однієї з сесій Ярославу Бублику ювілейну медаль від Президента України до 25-річчя Незалежності України.

Нині ж його звинувачують у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Справу розслідує відділ головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.

«Без купюр» дізнавався, про яке шахрайство йде мова. За нашими даними, депутат позичив чималу суму коштів у 25 осіб. Аби повернути ці гроші й відсотки, за даними слідства, позичив й не віддав гроші у свого колеги, депутата Кіровоградської обласної ради від «Опоблоку» Костянтина Каспрова, який нещодавно «засвітився» у ЗМІ, назвавши на сесії Світловодської міськради, де пропонувалося визнати Росію агресором, війну на Сході України «громадянською» і заперечив російську окупацію.

Так, згідно з матеріалами досудового розслідування, Ярослав Бублик у жовтні минулого року позичив у Каспрова на три тижні значну суму коштів й обіцяв повернути з відсотками. Кошти нібито збирався використати для купівлі доларів США у Національному банку України за низьким курсом та продати на ринку за вищим курсом. За даними слідства, мова йде про суму від 8,3 до 23,3 млн. грн., які зняли з рахунків підприємства дружини Каспрова. Проте позичені гроші депутат віддав іншим особам з числа двадцяти п’яти осіб, як погашення відсотків за боргами перед ними.

Наразі відомо, що суд дав дозвіл на отримання інформації про телефонні розмови й банківські рахунки депутата.

Кореспондент “Без купюр” звертався з цього приводу до депутата Каспрова, але він відмовився коментувати ситуацію.