Чути правду не всі бажають, і карають за свободу слова в чужій трактовці

Голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.

Про це повідомляє польське видання Dziennik із посиланням на джерела, передає «Європейська правда».

Нещодавно глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його міністерство складає перелік українських чиновників, яким заборонять в’їзд до Польщі. Офіційно жодних прізвищ не називалося.

За інформацією видання, МЗС Польщі не має наміру розкривати перелік українських прізвищ, тому всі, хто туди потрапить, дізнаються про це лише на кордоні.

Сам Володимир В’ятрович у коментарі «Європейській правді» повідомив, що офіційного повідомлення про заборону на в’їзд до Польщі у нього немає.

«Очевидно, Польща буде копіювати дії Росії, коли про заборону на в’їзд я дізнався на кордоні. В будь-якому разі найближчим часом я до Польщі не збираюся. А у цій ситуації найбільше турбує синхронність дій Росії та Польщі», – заявив він.

Нагадаємо, на тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Президент Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету глав держав України та Польщі.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда сказав, що вважає неприйнятним, коли люди з антипольськими поглядами займають важливі місця в українській політиці, і чекає від Порошенка виправлення цієї ситуації.

В МЗС України на це відповіли, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями.

Завтра Румунія заперечуватиме окупацію Буковини та Трансністрії, Угорщина Закарпаття, як це робить нині Росія з Донбасом та Кримом. Лише Німеччина не заперечує, що нею в 1041-1944 роках була окупована вся Україна. То є є приклади правдивого ставлення до історичних подій. Стосовно “східних кресів”, де завжди мешкали українці, то сучасна польська юрисдикція там проіснувала разом з відродженною Польщею всього 19 років, а сучасна Україна існує вже 26! До того “кресами”, як і самою Варшавою більше 120 років опікувалася “улюблена поляками” Росія. Львів для прикладу радянсько-росіським став лише у 1939 році… А як стосовно ураїнських міст за часів Києвської Русі Перемишль  та Холм? Хто їх боронив від монголо-татарів у ХІІІ сторіччі? Невже поляки? Все в житті, а тим паче у віках швидкоплинне. Наприклад, основним населенням колишнього Єлисаветграда були євреї, але Ізраїль чомусь “підозріло скромно” мовчить про свої “північні креси”,  і лише Росія всюди пнеться з  своїм “русскім міром”, що насправді є війною, І от, на жаль, з’явилися “креси” та розмови про те чи була окупація… А що буде далі?