Шахрайство «чистої води»

Габон став найбільшим експортером авіазапчастин до Росії, – росЗМІ

29/03/2024 AA 0

Згідно з даними російської митниці, Габон несподівано став найбільшим експортером запчастин для літаків до Росії. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на The Moscow Times. У російських ЗМІ пишуть, […]

Багато хто нарікає на оновлені шалені тарифи на воду, опалення, електроенергію і все з ними пов’язане комунальне і не комунальне. На рахунок тарифів всі грішать на «вовче НКРЕ», але, наприклад, у Кропивницькому є свої, ще донецькі ноу-хау. Ще   за тої влади об’єднали  в області під дахом обласного підприємства водогону «Дніпро- Кіровоград» ще чотири міські водоканали Світловодська, Олександрії, Знам’янки та тоді ще Кіровограда. Зробили середній споживчий тариф на споживання води та водовідведення. Декому повезло, бо тариф знизився, але обласний центр «постраждав», бо грошима мешканців цього міста «заткнули дірки» менших міст області.

Але другим ноу-хау водопостачальників стало не те, на що нарікають на НКРЕ, а місцевий тариф на полив присадибних ділянок та споживання води тваринами.. Розрахункові норми видумали і ввели чисто шахрайські. Котам і собакам було предписано споживати по десять літрів води на добу, коровам по сто і так далі. А з поливом взагалі жах. По диким затвердженим міськвиконкомом обласного центру. Навіть тим у кого є лічильники принисли платіжки з захмарними сумами.  І це при тому, що вода витекла через лічильник і вже була оплачена. Та й без лічильника все теж дуже весело. Виконкому на затвердження  у листопаді 2011 року підсунули таблички тарифів з посиланням на БНІП  СРСР (УРСР). Але ж цей документ, до речі  вже неіснуючої держави, стосується проектувальників та будівельників. По ньому перші з великим запасом міцності розраховують діаметри та товщину труб та потужність насосів для подачі води. І до чого тут експлуатаційники? А яким боком це перекладають на пересічного володаря домоволодіння на 5-6 сотках землі?

Так от норми споживання води для споживання і поливу на окреме домоволодіння бездумно) але здається що навмисне) зкалькували саме звідси. А коли цього здалося мало, то в мережу на своєму сайті навесні 2016 року виклали нову табличку ще з більшими цифрами. І що маємо у підсумку. Для поливу одного квадратного метра городу треба оплатити( але використати це неможливо) 9 літрів води цілодобово. Чи в голові того хто це написав хоч краплина здорового глузду? При такому поливі все що росте просто вигниє!!! А який дурень  поливає полуниці  у червні після збору врожаю та липні-серпні? А що вже говорити про такий щоденний полив припусти невеличкої грядки часнику, моркви чи цибулі…

«Цікаві речі» закладені і з норами на теплиці та для тварин. У всіх довідниках стоїть норма поливу в теплицях по 12-15 літрів на один квадратний метр, але два рази на тиждень. Останніх слів хтось з водопостачальників без окулярів, здається навмисне не догледів, і тому написав – щоденно. Котами і собакам після втручання депутата міської ради минулого скликання Павла Топчія випала амністія, а іншим домашнім тваринам та птахам так не поталанило…

Після відтоку цієї теми у міському водоканалі вирішили повернутися до цієї теми в 2015 році. Вивчили контингент власників домоволодінь, взяли на олівець тих, хто немає лічильника і платить по нормі споживання та приплюсувати їм заднім числом  тихенько на здивування «борги за кілька років за полив». Хороша ідея, щоб поповнити грошові надходження!

А далі можна намалювати просту житейську ситуацію. Знову збільшили тарифи, і людині хочеться уточнити цифру нової щомісячної оплати, але вона замешкалася на пару місяців, і йдучи для з’ясування суми невеличкого боргу йде до абонентського відділу водоканалу і на здивування чує з віконця  замість суми в 180-200 гривень те що вона заборгувала 8000 гривень. При здивування і розпачі пенсіонерка або володарка мінімальної заробітної плати чує, що для з’ясування ситуації вона повинна зайти в кабінет начальника відділу, якогось Мороза. Там на додаток до розпачу та розгубленості він людини вимагають написати заяву-зобов’язання про повернення цього шаленого «боргу», звинувачують у не допуску в помешкання контролера, нічого не пояснюють і мовчать про норми поливу, звичайно. А що контролювати контролеру у помешкання за відсутності прибору водо вимірювання? Які є підстави на «проникнення»  на приватну територію? Але вони, після вчиненого скандалу «проникають» і кроками або рулеткою міряють клаптик землі біля будинку. А хіба це їх функція, а не землевпорядників? Знову, як і замість проектувальника перебрані чужі функції! Потім після таких «замірів» на око та рулетку через день-два збільшується, і можна здогадатися для чого,  на одну-дві сотки територія поливу.

Продовження подальших пригод полягає не лише  у відкликання попередньої під тиском відібраної заяви про повернення боргу, але і вимаганні нової на проведення нових розрахунків. Така от робота до схочу. Хочу підрахую, а хочу просту сиджу і протираю казенний стілець, бо головне що за робочим столом присутній. Далі йде збільшення присадибного клаптика землі, порахунок і на диво зменшена сума боргу, відмова у встановленні лічильника до внесення названої шаленої суми, внесення суми «боргу» до комп’ютерного обліку. А що погрози-побажання нікуди не скаржитись до не допоможе та вимоги підписати новий договір з поливом. А хіба безпечно і можна підписувати договори з шахраями? Коли не має угоди і в суд не подаси, але як йти до нашого суду коли подання заяви чи скарги майже  дорівнює вашій  пенсії чи зарплаті?

Наступна стадія пригод – скарга депутатові міської ради. Скарга підщита і зареєстрована, отримана відписка з водоканалу не по суті.  Нагадали про «борг», повідомили про розмір ділянки поливу, а ні слова про грубощі і приписки. Все шито-крито і знову підшито, а помічник депутата забув повідомити про відповідь, а депутат, мабуть її і не бачив. Все підшито у міськраді, до рук документи  не дають, і копії не виготовляють! Борися і змагайся, як придумаєш…

А ще з приводу тарифів був депутатський запит Олега Краснокутського, і теж щось відповіли. Тож на часі на такі шахрайські розрахунки та дії звернути увагу і правоохоронцям. Бо що є такі приписки і вимагання грошей, як не рект чи вимагання хабара? Звичайно можна сказати любій пенсіонерці, щоб брала субсидію , чи  «реструктиризувала хабар». Не заплатить  фіктивний полив споживач, то гроші з його податків через субсидію візьмуть з держави. Їх не вистачить для освіти, медицини і армії, яка захищає нас від агресора. Звичайно «без коментарів», але син керівника міського водоканалу пані Валентини Давидчук Володимир, на її щастя, не в зоні АТО. Він скромно працює, і щасти йому, у маминій організації. Родина викладає у мережу інтернет «щасливі світлини» з відпочинку, застілля та манлрів. Але все це через «таблички поливу» не можуть собі дозволити «щасливі поливальники» міста Кропивницького. А ще тим рахувальникам слід нагадати по офіційні площі городів та те, що в облюбованих ними

табличках БНІП є зноски про дощ, який в водоканалі іноді, як за правило,  забувають враховувати. А ще там є такий припис, що коли немає відомостей про площу ділянки, то слід вважати за норму споживання не «навіжену табличку БНІП»,  а брати до розрахунку один кубометр води на місяць на кожного зареєстрованого у домоволодінні мешканця. А це невигідні водоканалівцям один, два три, чотири кубометри на місяць замість «порахованими» ними 20-30 кубометрів!!!

А де написано, що можна забороняти встановлювати або не можна встановлювати лічильники  за наявності боргу,  чи вимагати погашення боргу, як альтернативу встановленню лічильника? А з тих фіктивних кубометрів води, за які вимагають і навіть вже здерли за неіснуючий полив  та завищених норм споживання складається, як писали ЗМІ ще років п’ять тому, такі обсяги води яким два-три рази можна було б затопити обласний центр Кропивницький. На щастя вони це зробили лише на папері, за що мабуть і премію отримують регулярно. До слова, при нарахуванні субсидії норма споживання води в півтора-два рази менша. От яка жадібність чи  у водоканалу,  чи державної  влади, яка розщедрилася на субсидії. І хто кого дурить? Здається, що цього разу саме водоканал…

Такими шахрайствами на вологості і живиться водоканал. На часі і правоохоронцям, а не лише окремим депутатам звернути на це увагу.

Червень 2017 року

Шахрайство «чистої води»

Читать полностью: http://h.ua/story/434430/#ixzz4SAawU1Nf

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply