К.Бриль: в Запорізькому районі все буде згідно з чинним Законодавством!

В 2017 році Запорізький район так би мовити «трусить». Як приклад можу навести Наталівку, з протизаконним переобранням голови. Не менш вражає Григорівка, де депутати розповідають що не мають змоги вплинути на ситуацію на місці. Тож сьогодні відвідав район, аби почути всі думки. Просто подивитись людям в очі, аби зрозуміти що саме заважає громадам об’єднуватись.

Адже знаходяться ті, хто навмисно перешкоджає об’єднанню іноді навіть перетинаючи межу законності. Це призвело до того, що деякі з голів сільрад знаходяться під слідством, а інших це може очікувати. Ситуацію прискіпливо вивчає прокуратура області, а на зборах був особисто присутній прокурор Запорізької місцевої прокуратури № 2 Роман Мазурик.

Маю наголосити, що в Запорізькому районі все буде згідно з чинним Законодавством. Ніяких таємних зборів! Приберіть плітки та популізм заради власного майбутнього. Наші ОТГ об’єднуються тому, що мають позитивні приклади. Тож, коли деякі посадовці кажуть, що в людей заберуть школи та ФАП, це не відповідає дійсності. Адже децентралізація не забирає, а навпаки дає. Саме в Запорізькому районі є гарний приклад з Біленьківською громадою.

Запорізька область входить до п’ятірки кращих по Україні у питанні децентралізації. І вибори 2017 року, що пройдуть в регіоні дозволять переступити бар’єр в 70% охоплення території об’єднаними громадами. В нас є приклади ОТГ, що збільшили свої бюджети у 8 разів.
Можу сказати, що за моїм власним враженням за роки незалежності українські села тільки знищувались. Проте нині ми бачимо нові дороги, ФАПи, автобуси для дітей та інші зрушення. Не менш важливим для наших селян я вважаю Закон №4355, який має на меті дозволити саме громадам розпоряджатись землями по за межами населених пунктів. Тобто не Держгеокадастр, а ви самі будете розподіляти землю, в т.ч. і учасникам АТО. Нині прийняття цього законопроекту на особистому контролі у Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Тож він має бути прийнятий Верховною Радою.

Проте, аби скористатись таким привілеєм ви маєте об’єднатись в громаду і створити власний генеральний план. Це досить кропітка, але дуже важлива робота. І її допомагають виконувати фахівці облдержадміністрації та Агенції Регіонального розвитку.

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

Be the first to comment

Leave a Reply