facebook
СУРМА

Зубко розповів, на скільки районів хочуть поділити Україну

Провокатори перевернули і підпалили намет кандидата Поворознюка в Олександрії

20/07/2019 admin 0

У місті Олександрія Кіровоградської області в п’ятницю, 19 липня, невідомі зловмисники перевернули і підпалили агітаційний намет кандидата в депутати по 103 мажоритарному округу Олександра Поворознюка. […]

В Україні з новою моделлю адміністративно-територіального устрою з 468 районів буде сформовано 102. Про це під час години запитань до уряду у ВР заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, повідомляє УНН з посиланням на прес -службу віце-прем’єр-міністра України.

“Сьогодні вперше представляю модель ідеальної європейської України з новою моделлю адміністративно-територіального устрою, в якій замість 468 районів буде сформовано 102. Це 92 району, які знаходяться на підконтрольній території України і ще 10 – на тимчасово окупованій і в Криму”, – процитували в прес-службі Зубко.

Також Зубко повідомив, що це дасть можливість не тільки побудувати якісну модель управління, а й ефективно використовувати кошти на місцях, які зараз прямують на існуючі майже півтисячі райдержадміністрацій.

“Новий субрегіональний рівень дозволить збільшити території і кількість їх жителів до 150 тисяч, що проживають в районах. Це дозволить сформувати якісні потужні команди, які зможуть координувати, управляти процесами і делегованими повноваженнями від держави”, – вказали в прес-службі віце-прем’єра.

Крім того, як зазначається, в Україні сформовано 924 ОТО, в яких проживає 70% українців. Ці громади вже працюють за новою системою менеджменту і впроваджують вкрай необхідні реформи на місцях: освіти, охорони здоров’я в первинній ланці, впровадження нових адмінпослуг, соціального захисту.

Нагадаємо, уряд дозволив сільрадам відшкодовувати збитки власникам землі.