Супрун розвінчала міф про тополиний пух виникає через цвітіння диких злаків.

Київ. 14 червня. GLAVNOVOSTI.COM -Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала поширений міф про те, що тополиний пух викликає алергію. Про це вона написала в Facebook.

«Багато хто хоче знищити в місті все тополі, щоб не було тополиного пуху, який, мовляв, викликає алергію. Або це дієвий спосіб боротьби з алергією? Ні. Дієво зменшувати симптоматику алергії, якщо вона є. А щоб була менша поширеність алергії, слід боротися з курінням, забрудненням повітря зваженими частинками, пліснявими будинками і бур’янами, і садити хвойні дерева і грати з тваринами », – пише Супрун .

Що викликає алергію влітку

За її словами, тополиний пух насправді не викликає алергію. Він може потрапляти в очі або в ніс, але він – лише механічний подразник, а не алерген.

А загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі. Саме пилок злаків розноситься вітром і викликає алергію.

«Чи означає це, що тополі не мають ніякого відношення до алергії? Ні, мають, але не так, як ми звикли думати. Тополь це дводомна рослина. Є жіночі дерева, які утворюють насіння, оточений пухом, а є чоловічі дерева, навесні виділяють пилок, яка розноситься вітром. Тополя дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні або квітні, коли цвітуть чоловічі дерева, і їх пилок ми вдихаємо.Але це все одно не означає, що слід знищувати тополі », – додала медик.

Вона зазначила, що алергія, як правило, розвивається на кілька алергенів – наприклад, пилок тополі, берези, полуницю, або молоко або арахіс. Можна уявити, що все тополі і берези в місті зникли, але все алергени в будь-якому випадку зникнути не можуть.

Звідки береться алергія

Супрун зазначає, що спрощено алергія – це невиправдана реактивність імунної системи конкретної людини. Імунна система повинна не звертати увагу на безневинні речовини, як то пилок або їжа, а натомість бурхливо реагує виділенням гістаміну. Ми відчуваємо це як сльози, набряк в носі або висипання на шкірі.

Медик також зазначає, що часто алергія розвивається у людей з сімейної історією алергії і астмою. Масштабне дослідження факторів, що впливають на поширеність алергії, екземи показали, що ранній контакт з пилком захищає від розвитку алергій, а не навпаки.

«Тобто пилок тополь та інших рослин, який ми вдихаємо в ранньому дитинстві, захищає нас від алергії в майбутньому. З котиками і генетично обумовленої астмою, до слова, і сама історія – пухнастиків зменшують ймовірність розвитку астми у дитини. А ось пасивне куріння, цвіль в будинку, раннє лікування антибіотиками, забруднення повітря зваженими частинками і оксидами сірки та азоту збільшують ймовірність розвитку у дитини алергії або астми », – пояснила вона.

Як швидко позбутися від алергії

Перш за все, піти до лікаря і з’ясувати, на що саме і коли розвивається алергія. Тут стануть в нагоді аналізи і харчові тести. Лікар пропише препарати, які допоможуть пережити алергію з якомога меншим дискомфортом.

Коли в повітрі пилок, на який у вас алергія, варто щільно закривати вікна, вмиватися і промивати ніс, щоб зменшити контакт.

Муніципальні служби з благоустрою, в свою чергу, повинні знищувати бур’яни, містити газони підстриженими (але не під корінь, не в жаркий день, і не на світанку в вихідний) і не допускати появи злаків, які колосяться, або амброзії.

Миття вулиць також сприяє зменшенню кількості алергенів і просто бруду в повітрі.

«Дерева – проти алергії. Дерева в місті стають корисним в боротьбі з алергіями і астмою », – зазначає керівник МОЗ.

Забруднення повітря шкодить імунітету

«Місто забруднює повітря. Зважені частинки, а також похідні дизельного палива в повітрі і оксиди азоту та сірки провокують алергію. В цьому році ВООЗ визнала забруднення повітря однією з десяти головних загроз здоров’ю людства, разом з відмовою від вакцинації, множинною стійкістю бактерій до антибіотиків, пандемією грипу », – вказує Супрун.

За словами Супрун, в місті на 10-12 градусів за Цельсієм спекотніше, ніж передмісті. Кажуть про так званих міські острівці спеки.

Вихлопні гази міста створюють локальний парниковий ефект, а спека посилює шкоду забрудненого повітря нашим органам дихання і імунній системі.

«У здоровому місті не рубають тополі заради боротьби з алергіями. У ньому косять газони, садять дерева і кущі на кожній вулиці », – резюмувала Супрун.

Раніше Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити при контакті з хворим на кір .

Вона також запропонувала поговорити про секс і порівняла процес сполучення з чаєм.