У Стрижакова кажуть, що зробили мурал за власний кошт, у міськраді – що гроші виділили вчора.

У  міськраді Кропивницького та в Муніципальному бюро Артема Стрижакова прокоментували непорозуміння з першим міським муралом, над яким останнє працює вже сьогодні. Хоча згідно з графіком реалізації проектів громадського бюджету 2019 року,  його виконання планувалося на жовтень.

Як повідомила “Без купюр” начальник міського управління культури і туризму Анна Назарець, кошти, передбачені в рамках “Громадського бюджету-2019” у розмірі 150 тисяч гривень на реалізацію проекту “Перший міський мурал”, уже проведено через казначейство. Проте зроблено це було лише вчора, 23 травня. Тобто всі роботи з виконання проекту “Перший міський мурал”  по вулиці  Космонавта Попова, 22, корп.1 в обласному центрі до сьогодні проводилися за кошти Муніципального бюро Артема Стрижакова. Водночас Анна Федорівна зазначила, що фінансування цього проекту передбачалося аж на жовтень нинішнього року, проте відділ культури поклопотав про те, щоб їх виділили раніше. Адже в управлінні розуміють, що осінь – не найкращий час для виконання подібних робіт.

У Стрижакова кажуть, що зробили мурал за власний кошт, у міськраді - що гроші виділили вчора - 1 - Життя - Без Купюр

Вчора в соціальних мережах виникла дискусія, під час якої Муніципальне бюро звинуватили в піарі за бюджетний кошт.  На що куратор проектів  організації Ігор Саєнко зазначив, що роботи велися коштом Муніципального бюро Артема Стрижакова, оскільки гроші з бюджету ще не надійшли. В коментарі “Без купюр” Ігор Саєнко запевнив, що реалізація проекту коштує значно більше, ніж 150 тисяч гривень. Кошти громадського бюджету спрямовуватимуться безпосередньо виконавцям робіт. Це київські муралісти студії «Об’єднання майстрів мистецтва», – пояснює Ігор. – На сьогодні, за нашою інформацією, вони ще не надійшли. Але, як би там не було, ми називаємо мурал нашим проектом, оскільки це наша ідея, і ми займалися ним організаційно і фінансово. Загальний кошторис проекту вже перевищив 400 тисяч гривень.

Тобто значно перевищує суму, передбачену громадським бюджетом. Крім того, чекати не було коли, тому що, як пояснили художники, весна – найкращий час для виконання таких робіт. Оскільки влітку було б дуже жарко працювати, а восени – підвищена вологість негативно позначилася б на якості роботи.  Та схоже, міська влада не збирається “ділитися славою” і вважає, що містяни мають завдячувати муралом саме їй.

На сайті міської ради з’явився коментар директора департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради, в якому йдеться, що проект реалізовувало управління культури і туризму.  Маріанна Морква посилається на положення про громадський бюджет, яким передбачено, що за реалізацію проектів-переможців відповідають заздалегідь визначені виконавчі органи.

Як повідомлялося раніше, торік Муніципальне бюро Артема Стрижакова подало на конкурс “Громадський бюджет-2019” проект “Перший міський мурал”. Журі конкурсу його підтримало. В рамках “Громадського бюджету” на його реалізацію передбачили 150 тисяч гривень. Також до початкового проекту, який передбачав розпис стіни обласного художнього музею, внесли корективи. Оскільки худмузей планував створити власний мурал, довелося визначатися з іншим місцем для втілення проекту. Врешті-решт, зупинилися на стіні багатоквартирки по вулиці Космонавта Попова, 22, корпус 1, яку попередньо утеплили за кошти Муніципального бюро Артема Стрижакова.  Стіна будинку за площею значно більша від стіни музею і сягає 320 метрів квадратних.

Автори проекту пояснили, що незвичний образ Козака Мамая навіяний тим, що мурал розташовується у мікрорайоні Космонавтів, де є низка вулиць, названих на честь відомих підкорювачів космосу – Попова, Волкова, Пацаєва, а також пам’ятний знак. Головною фігурою вибрали саме Мамая, оскільки він вважається  українським оберегом і символізує свободу та незалежність козацької держави.

Читайте більше тут: http://www.kypur.net/u-stryzhakova-kazhut-shho-zrobyly-mural-za-vlasnyj-kosht-u-miskradi-shho-groshi-vzhe-vydilyly/ | Без Купюр