Утопія Слуги народу

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї

26/06/2019 admin 0

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив голова […]

Навіть Ізраїль ще не вирішив, що він готовий до лібертаріанства

Тепер нова партія Слуга народу заявляє, що її ідеологія — лібертаріанство.

Друзі мої. Ігри в електронний уряд по фейсбуку — гарні в Естонії. Ігри у зменшення впливу держави — гарні, скажімо, в США. Ігри в референдуми щодо будь-якого чиху — гарні в Швейцарії.

А в Україні нині гарні тільки одні ігри — у побудову сильної мілітаризованої держави. З сильною, здатною до прийняття рішень, владою. З армією, здатною протистояти агресії найсильнішою наразі диктатури світу з імперськими амбіціями. Із внутрішніми службами, здатними протистояти її ж гібридній війні. З економікою, здатною забезпечувати і те, і інше і третє в умовах блокади і тиску.

Треба цю держава мати. Треба її побудувати

Щоб зменшувати вплив держави, потрібен один, але критично важливий фактор, без якого нікуди не подітися. Треба цю державу мати. Треба її побудувати.

І ті країни, які будували державність по триста років — можуть міркувати про лібертаріанство і загальне самоврядування, як у щасливих книжках про утопію, як у «Місті Сонця».

Але коли я чую це від уряду в країні з перехідним ладом, а тепер вже навіть і не зрозуміло — з перехідним в який же бік — де державність тільки-тільки почала з’являтися, і яка тільки останні кілька років вийшла з умов економічної ями і активної фази війни — і то тимчасово — я розумію тільки одне: ці друзяки не здатні ані брати на себе відповідальність, ані приймати рішення.

Навіть Ізраїль ще не вирішив, що він готовий до лібертаріанства.

Поекспериментуймо ж із цим у країні, яка воює, у частково окупованій країні, яка наближається до дефолту!

Аркадій Бабченко

https://nv.ua/ukr/opinion/utopiya-slugi-narodu-50023106.html