«Вибух» цін: Монетизовані субсидії вплинули на вартість харчів

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї

26/06/2019 admin 0

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив голова […]

Гроші від монетизації субсидій, використані не за призначенням, вплинули на вартість харчів в Україні.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України у 1992 р. Володимир Лановий.

Колишній урядовець, коментуючи ситуацію з цінами на харчі в Україні, звернув увагу на так звані кон’юнктурні фактори, коли замовляють певний обсяг продукту, проте його не поставляють із певних причин. Володимир Лановий зауважив, що значно зростала вартість м’яса. Цей продукт потрібно зберігати у морозильних камерах, отже у його вартості враховують і витрати на електроенергію.

«Плюс іще грошові, монетарні обставини, пов’язані з тим, що в нас були вибори. По-перше, деякі люди, активісти чесно заробили, працювали й отримали трохи більше і, звичайно, направляли… Друга позиція, що пенсіонери отримали надбавку… – 2400 гривень. Якщо вони мали 1600 грн, то це дуже велика сума. Звичайно, вони захотіли купити чогось свіжого. І це найдешевші продукти – цибуля, картопля, часник – вони ж авокадо не купували, на нього ціни ж не зросли», – зазначив Володимир Лановий.

Екс-міністр додав, що з ринку взагалі зникли окремі фрукти, оскільки українці їх не купували, бо перейшли на овочі тощо.

«Але це дрібні обставини, а от великі обставини – виділили гроші для монетизації, оплати житлово-комунальних послуг. Попередня інформація така, що лише 70% людей витратили їх за призначенням, а 30% самі визначилися, що їм важливіше – заплатити за квартиру чи купити ліки, а чи харчові продукти, чи щось делікатесне собі взяти на свята», – зазначив Володимир Лановий.

З його слів, під час виборів в Україні були задіяні різні «сітки», і назагал за місяць-два було «викинуто» до 10 млрд грн.

«Тобто ми нині маємо тенденції монетарної інфляції, бо все зійшлося разом, і тому вибухнули такі відсотки», – резюмував екс-міністр, коментуючи ситуацію зі зростанням вартості харчів.

Нагадаємо, за даними аналітичної служби одного з оптових ринків України, торік у квітні капуста коштувала 4,5 грн/кг, цьогоріч вартість становить 40 грн/кг, що дорожче, аніж на ринках Польщі чи Іспанії.

Як повідомляла Поштівка, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко підрахував, що вартість великоднього кошика у 2019-му, порівняно з минулим роком, зросла на 8%. Раніше Олексій Дорошенко заявляв, що гроші від індексації пенсій дуже сильно дестабілізували споживчий ринок, тому ціни підвищилися на більшість продуктів.