Доля Приватбанку вирішена! Щойно суд виніс остаточний вердикт у справі Коломойського, подробиці

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї

26/06/2019 admin 0

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив голова […]

Олігарх Ігор Коломойський судився з НБУ та ПриватБанком щодо компаній, які намагалися зняти з себе зобов’язання по кредитах рефінансування.Про це пише видання НВ Бізнес.

Повідомляється, що суд виніс остаточний вердикт по даному розгляду, ставши на бік Національного банку і Приватбанку. Відповідно, олігарх Ігор Коломойський остаточно програв суди по кредитах рефінансування.

Зокрема, Нікопольський феросплавний завод і кіпрська Тровелко Холдінгз Лімітід вимагали через суд звільнити їх від зобов’язань щодо рефінансування на суму 2,6 млрд гривень і 143 млн гривень відповідно, які ПриватБанк отримають від державного регулятора.

“Велика Палата Верховного Суду поставила крапку в справах №№ 910/16 744/17, 910/16 979/17 за позовами майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками Приватбанку, за кредитами рефінансування, до НБУ і ПриватБанку про зобов’язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку для погашення заборгованості по рефінансуванню та зобов’язання Приватбанку погасити заборгованість перед НБУ”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Юристи держрегулятора також зазначили, що метою зазначених позовів, яких всього було подано близько 30, було звільнення від відповідальності не тільки юридичних осіб, пов’язаних з колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу, але і фінансового поручителя – олігарха Ігоря Коломойського. Відповідна категорія справ розглядалася судами всіх інстанцій починаючи з 2017 року.

“Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і тільки після того, як Касаційний суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію в підтримку НБУ та Приватбанку і скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на сторону регулятора”, – стверджують юристи НБУ.

Після цього майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційної та касаційної інстанцій, спробували оскаржити дане рішення, звернувшись до Великої Палати Верховного Суду.

“Однак Велика Палата підтримала НБУ і ПриватБанк, відмовивши у задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. Враховуючи положення Господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах”, – підсумували в НБУ.

джерело