Українських погляд на світ

Українських погляд на світ,
або чому українізм має бути серцевиною методології пізнання світу і суспільства для всіх українських громадсько-політичних організацій.

Відділити людину від її культурних основ — це те ж саме, що вирвати рослину з ґрунту, в якому вона зростала.
Не розуміння цього принципу є однією з основних проблем українських громадських організацій і політичних партій. Переймаючи досвід інших народів і держав у створенні громадянських організацій і політичних партій ми в абсолютній більшості не розуміємо, що для того, щоб аналогічні організації і партії так само ефективно діяли в українських умовах, то ми їх маємо адаптувати до цих самих українських умов. Але проблема в тому, що ми українці на сьогодні самі дуже маємо погане уявлення про нас самих українців. І тому нерідко у багатьох виникає думка: «Наша мова, наш стиль життя, наші знання, традиції — лише примітивні пережитки минулого. Якщо ми хочемо вижити і процвітати в двадцять першому столітті, нам треба залишити позаду нашу застарілу модель життя і перейняти уклад та життєві пріоритети, які пропонує нам цивілізований Західний світ».
Проблема у тому, що такі думки позбавляють суспільство того фундаменту, на якому воно тільки і може побудувати свій розвиток. Ми не можемо розвиватись, опираючись на те, чим ми не є, на невідомі, нерідні нам традиції. Ми повинні будувати майбутнє на ґрунті наших реальних особистостей.
Це, безпосередньо, означає, що розвиток повинен бути культурно прийнятним. Кожен народ чи нація ті самі речі бачить і дивиться на них по іншому. А це означає, що ми маємо в цьому випадку чітко знати і розуміти українських погляд на світ. Такий метод пізнання суспільних процесів ми називаємо українізмом і він має бути серцевиною методології пізнання світу, суспільства для всіх українських громадських і політичних організацій.

Виталий Нагул
в мережі ФБ