Брутальна Творчість: 10 найвідоміших теорій змови у світі

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї

26/06/2019 admin 0

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив голова […]

Агата Крісті говорила: «Найпростіше рішення зазвичай найближче до істини». У випадках шокуючих і трагічних подій простих пояснень або не існує, або не вистачає. Коли пошуки детальних причин і вичерпних значень не приносять сатисфакції, людина часто додумує свої. Так і народжуються теорії змови – через відсутність офіційних тез і появу суспільних. Ці теорії інколи досить правдоподібні, інколи зовсім недоречні, але завжди дуже захоплюючі.

Ось ТОП-10 найбільш відомих теорій змови у світі, які досі провокують численні дискусії.

1. Вбивство Джона Кеннеді

У 1963 році раптова смерть президента Джона Кеннеді занурила Америку в горе, шок і необхідність знайти відповіді на багато питань. Згідно з результатами річного розслідування, на курок натиснув Харві Освальд, який діяв як самотній вовк. Проте, проведені із 1966 по 2004 рік незалежні дослідження не змогли однозначно підтвердити попередні офіційні висновки цієї справи. Це і стало початком лавини теорій змови. У найпопулярніших з них йшлося про те, що замовником Кеннеді став Радянський Союз або ЦРУ, тому що Микита Хрущов, тодішній перший секретар КПРС і Голова Ради Міністрів СРСР, і Ліндон Джонсон, тодішній віце-президент США, мали свої причини, щоб позбутися Кеннеді. Відповідно до інших теорій, за смертю президента стояла мафія, підтвердженням чого вважали вбивство Освальда членом мафії через 2 дні після замаху. Існують також теорії, які переконують, що Харві Освальд мав виконати роль цапа відбувайла, який відверне увагу від справжніх замовників. Різноманіття теорій змови на тему смерті Кеннеді підтвердила суспільна думка – за дослідженням 70% американців вірить, що події 1963 були частиною великого плану.

2. Політ на Місяць

У 1969 році Ніл Армстронг увійшов до історії як перша людина, що ступила на Місяць. Згідно з однією із найбільш обговорюваних теорій змови, політ на місяць був сфабрикованим. Для чого? Відповідь дуже проста. США конкурувало з колишнім Радянським Союзом за звання технологічно потужної держави, а політ на місяць мав підтвердити перевагу Штатів у цьому змаганні. Для реалізації свого плану, уряд США, співпрацюючи із НАСА, вигадав серію сфабрикованих польотів на місяць, котрі потім зазняв і опублікував у медіа. Звичайно, і НАСА, і ряди науковців, і навіть Ніл Армстронг неодноразово заперечували цю теорію, демонструючи ряд доказів і фактів, що доводили реальність польоту.

3. Смерть принцеси Діани

Через півроку після розлучення Діани і принца Чарльза, трохи запівніч 31 серпня 1997 року, на перевищеній швидкості лімузин врізався в стовп тунелю Альма в центрі Парижа – принцеса, що знаходилася в салоні, померла через кілька годин у лікарні. Відносно швидкий висновок, який говорив про те, що її смерть настала в результаті нещасного випадку, не завадив виникненню теорій змови. Той факт, що Діана загинула разом зі своїм партнером, Доді аль-Файєдом, сином єгипетського мільярдера, викликав підозри, що у трагедії замішана сама королівська сім’я. Багато хто переконує, ніби у палаці були категорично проти одруження принцеси (вважається, що вагітної) із мусульманином, тому агент спеціальної британської служби мав організувати загибель пари. Дехто стверджує, що самому принцові Чарльзу була вигідна смерть Діани, щоб прокласти собі шлях до узаконення стосунків зі своєю багатолітньою коханкою Каміллою Паркер-Боулз. Менш поширена теорія змови звинувачує у всьому журналістів, котрі перебуваючи на надто малій відстані від лімузину і спричинили ДТП. Хоча із папараці, котрі слідкували за Діаною у ту фатальну ніч, офіційно зняли усі обвинувачення, багато хто надалі приписує їм співучасть устрашних подіях.

4. Смерть Елвіса Преслі

Хоча від часу його смерті у 1977 році минає вже четвертий десяток, дискусії на цю тему не припиняються навіть зараз. Перехід у інший світ однієї із найбільших легенд світової музики дав початок десяткам теорій змови. Багато хто вважає, що Елвіс Преслі мав багато приводів, щоб зникнути із виду громадськості, до можливих причин зараховують і наркозалежність, і проблеми зі здоров’ям, і навіть співпрацю з ФБР у викритті мафії з Мемфіса. Доказом останньої тези стали чорні вертольоти, які з’явилися над будинком Елвіса у день його смерті і які нібито належать ФБР. Пізніше в той же день «король», або хтось, хто схожий на нього, був помічений в аеропорту, при покупці квитка в одну сторону до Буенос-Айреса. Цікаво, що квиток був виданий на ім’я Джона Берроуза, яке «король» часто використовував для попередніх замовлень в готелях і ресторанах, щоб не викликати небажаного інтересу. Ще одним доказом сфальсифікованої смерті «короля» стало неправильне написання його другого імені на надгробку: замість Арона–Аарон. Найвідданіші фанати вважають, що це символізує смерть лише «старого» Елвіса і дає початок «новому» життю музиканта, прихованого від очей натовпу. Таким, що провокує численні дискусії, є той факт, що навіть сьогодні мільйони доларів, тобто суму, на яку був застрахований Елвіс, не забрали із його страхового полісу. Це справді дивує, якщо брати до уваги, скільки членів сім’ї і навіть друзів музиканта могли заявити про право на цю квоту.

5. Терористична атака на Всесвітній торговий центр і Пентагон

Так, як це буває у випадках величезних катастроф, терористичні напади 11 вересня 2001 року огорнуті багатьма таємничими неясностями і підозрами. Найбільші контроверсії викликає теза, що за замахами стоїть не Аль-Каїда, а сам уряд США. Таким чином, атаки на Всесвітній торговий центр і Пентагон мали стати провокацією, що дала американцям привід для військової інтервенції в Афганістан та Ірак. Прихильники теорії змови також стверджують, що за всім цим стоять мережі закладів, які у катастрофі хотіли позбутися успішних людей із Уолл-стріт і акул приватного сектору.

6. НЛО в Розуеллі

Ось найбільш популярна теорія змови серед тих, хто вірить в існування позаземного життя. Другого липня 1947 року на одній з ферм поблизу Розуелла у американському штаті Нью-Мексико, розбилася нібито літаюча тарілка. Судно повинні були доставити до найближчої військової бази, де мали б провести дослідження. Ця інформація, передана місцевим засобам масової інформації полковником із тамтешньої військової бази, спростувалася наступного дня. На прес-конференції, скликаній у терміновому порядку, заявили: те, що вважалося літаючою тарілкою, було метеорологічною повітряною кулею. Однак, ентузіасти стверджують, що це всього лиш гра американського уряду, спрямована на втаємничення позаземного життя.

7. Літературна спадщина Шекспіра

Твори, підписані іменем Шекспіра, літературознавці розділили на дві лінії фронту. По одну сторону барикад знаходяться ті, що переконані у приналежності всіх підписаних цим іменем творів авторові, а у опозиції до них виступають ті, хто вважає, що під прізвищем Шекспіра насправді творила група письменників або ж один феноменальний автор, котрий хотів залишити собі анонімність. Аргументом, що найчастіше наводиться як доказ, є бідна освіта Шекспіра. Скептики говорять, що знання про віддалені місця, традиції і звичаї дворянства, котрі так широко описуються у творах британського автора, просто не могли бути доступними особі із таким рівнем освіти. Прихильники теорії змови також наголошують, що ніхто ніколи не вийшов на слід рукописів або ж хоча б підпису Шекспіра, а у його власному заповіті ні словом не згаданий жодний літературний доробок. Якщо не Шекспір, то хто тоді є автором одних із найвідоміших творів у історії літератури? Науковці називають багато прізвищ, серед них – Сер Уолтер Релі, Бен Джонсон, або навіть Крістофер Марло.

8. Глобальне потепління

Глобальне потепління, на думку вчених, в основному викликано людською діяльністю з постійним збільшенням викидів парникових газів в атмосферу. Природні фактори глобального потепління грають незрівнянно меншу роль. Уряди багатьох країн об’єднуються, щоб працювати разом над зниженням негативного впливу газів на клімат, – це ідеальний привід, щоб будувати нові теорії змови. За твердженням однієї з них, накопичення СОнавколо Землі взагалі немає, а якщо є, то це результат кліматичних чинників, на які людина не має жодного впливу. Є також думка, що уряди використовують боротьбу з глобальним потеплінням як засіб отримання від населення додаткових коштів, наприклад, шляхом введення вищих податків на вугілля або бензин. Інші теорії змови припускають, що вчені вигадали цю проблему для того, щоб отримувати величезні грошові гранти для проведення своїх досліджень.

9. Смерть Гітлера

За твердженнями любителів теорій змови, Адольф Гітлер, один з найбільш ненависних людей в історії людства, обдурив весь світ своїм сфальсифікованим самогубством, і помер в похилому віці, проводячи за межами Європи цілком нормальне життя. Згідно з історичними фактами, 30 квітня 1945 р. у день облоги Берліна, Гітлер зі своєю дружиною Євою Браун вкоротили собі віку у бункері, де ховалися. Їх тіла повністю згоріли, а ідентифікацію Гітлера провели на основі фрагментів зубів, які були знайдені при не з’ясованих до сьогодні обставинах. Через рік після самогубства Гітлера, Радянський Союз знайшов фрагменти кісток, які, на їхню думку, належали диктатору. Однак, у 2009 році дослідження американського археолога показали, що кістки насправді – жіночі. Відсутність останків Гітлера, а також факт наявності у диктатора двійника, стали основою для серйозних дискусій на тему реальності його самогубства. Прихильники теорії змови стверджують, що Гітлер втік до Аргентини, де він помер через 17 років після закінчення війни.

10. Походження ВІЛ

У 1981 році центр США по контролю і профілактиці захворювань оголосив епідемію ВІЛ-інфекції та СНІДу, що дало початок численним теоріям змови на тему походження вірусу. На думку спекулянтів, його створили у лабораторіях ЦРУ, щоб використати як засіб очищення країни від чорношкірих і гомосексуалістів. Колишній президент Південної Африки Табо Мбекі, неодноразово офіційно звинувачував уряд США у створенні ВІЛу у військових лабораторіях. Прихильники іншої теорії змови стверджують, що уряд США в 1978 році під час дослідження гепатиту навмисно вводив ін’єкції із ВІЛом чоловікам-гомосексуалістам, щоб так зменшити їхню кількість. Ця теорія була спростована багатьма вченими. Попри це, вона все ще живе серед американської громадськості.

А ти віриш у якусь із цих теорій?

Сподобалася стаття? поділися нею з друзями і підтримай нас лайком!

enigma.ua