facebook
СУРМА

Філарет: Єпіфаній підходить Москві, а Порошенко знову збрехав всій країні

Чому переміг Зеленський: шість рівнів перемоги

20/08/2019 admin 0

Після президентських виборів з’явилося чимало пояснень, запропонованих як прихильниками переможців, так і прихильниками переможених. Всі ці пояснення, попри різноманітність і несумісність, мають спільну ваду: спрощення. […]

Патріарх Філарет заявляє, що Українська православна церква Київського патріархату продовжує існувати, а президент Петро Порошенко порушив домовленості.

Крім того, він вважає, що «Москві завгодно» керівництво Єпіфанія в новій Православної церкви України, адже критика на адресу митрополита не звучить.

Про це 90-річний патріарх Філарет заявив в зверненні «до всієї української православної пастви».

Він стверджує, що відмова від статусу патріархату «був чисто ситуативним», а Київський патріархат юридично продовжує існувати.

За словами Філарета, нині «Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату».

За його словами, і «митрополит Єпіфаній не дотримується тих домовленостей, які були досягнуті на Соборі 15 грудня 2018 року в соборі св.Софії », тому в Українській церкві зараз -« поділ, двовладдя, яке може привести до сумних наслідків ».

Філарет заявив, що він заради томосу пішов на «приниження»: зібрав підписи архієреїв про припинення дії Київського патріархату і відмовився від висунення на главу нової церкви.

За його словами, була домовленість, що митрополит Єпіфаній буде предстоятелем і представником ПЦУ в православному світі, а «керівництво церквою в Україні» буде за патріархом, але «ця домовленість порушена і не виконується на ділі».

«Тому в церкві виникло поділ», – заявив Філарет і спростував, що причина в його владолюбство.

Патріарх також заявив, що була і ще планується спроба відсторонити його від служіння.

Він обурюється, що за 5 місяців митрополит Єпіфаній «жодного разу не служив з патріархом» і «не тільки не співпрацює з патріархом Філаретом, як обіцяв, а навіть і не зустрічається і не дзвонить, за винятком декількох разів».

«На словах перед духовенством і перед журналістами говорить про єдність і співпрацю, а робить все протилежно. Лякає відкликанням Томосу, а на ділі робить все, щоб це сталося. Якщо це, не дай Бог, трапиться, то він перестане бути предстоятелем і стане рядовим архієреєм », – заявив Філарет.

«Москва задоволена станом справ в УПЦ. Те, чого вона не могла досягти різними зусиллями, досягає зараз справами нинішнього предстоятеля УПЦ.Ніякої критики на адресу митрополита Єпіфанія немає. Значить, Москві завгодно таке керівництво », – вважає він.

Патріарх зазначив, що перехід парафій Московського патріархату в Українську православну церкву сповільнилося, а переходу архієреїв МП після томосу взагалі не було: «Тому Москва може радіти».

Філарет вважає, що саме завдяки Київському патріархату відбувся томос. І хоча заради автокефалії погодилися вважатися в світі метрополією, але внутрішньо потрібен статус патріархату, тому що Українська православна церква велика.

«У майбутньому ми хочемо бути визнаними в статусі патріархату.Вселенська патріархія не заперечує того, як це видно з інтерв’ю представника Константинопольського патріархату архієпископа Данила. Але це може бути, як він сказав, після об’єднання всього українського православ’я », – сказав патріарх.

«А для того, щоб нам продовжувати об’єднання в єдину помісну Українську православну церкву, треба жити і працювати для визнання майбутнього патріархату», – заявив він.