facebook
СУРМА

Сергій Жижко: Без ідентичності немає націй!

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї

26/06/2019 admin 0

Українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив голова […]

Про національне і соціальне.

Без ідентичності немає націй.
Навіть поліетнічні, різнорасові, багаторелігійні нації виробляють свою ідентичність.
І штатівці відрізняються від канадців не тільки кордонами, а й ідентичністю.

У ряді розмов із політично не активними мешканцями з південного сходу я для себе зрозумів, що коли б не було збройного опору добровольців весною 2014 року Гіркіну і сепаратистам у Донбасі, представники влад у семи областях планованої Путіним “новоросії” встановили б проросійську владу і зустріли б російські танки із хлібом-сіллю, вата тоді торжествувала б, а більішсть покірно промовчала.

Зросійщені міста південного сходу за 25 років незалежності у своїх політичних баченнях так і не відійшли від Росії, не кажучи вже, що не визволились від неї.
Також, мешканці цих регіонів вважають, що якщо Путін в чомусь і не правий, то росіяни, вужче – русскі, є братський народ і цей народ війни не хоче, а хоче як і громадяни України миру.

Одна знана журналістка недавно повідомила, що “Мова не годує”. Але олігархи добре знають, що язик годує і маніпулювання на виборах русскозичним електоратом втримує їхні партії при владі та допомагає у збагаченні.
Люди не розуміють, що наявність робочих місць, виробництв, величини зарплат і цін напряму залежить від рівня національної свідомості (в Україні від загальнонародної українокультурності і одномовоності), від політичної солідарності нації, від того, що коли не консолідувати різноналаштовані регіони, то лебідь, рак і щука тягнутимуть в різні боки і політичний віз без економічного добра на ньому стоятиме на місці ще 25 років.

Ще один журналіст піднімає тему про те, що в Україні починає формуватися нова нація і її базою буде справедливість. Невже на базі русскоязичія?
Так, у нас залишились ще багато зросійщених постсовків, денаціоналізованих українців, є й національно свідоме населення.
Совок вже дещо відсепаровується, відходить зі скрипом.
Але не може нація формуватися на денаціоналізованому населенні.
Денаціоналізованих націй не буває.

Справедливість потрібна, але без врахування національної справедливості, справедливості соціальної чи правової не осягнути.

Сергій Жижко