Московська церква втрачає храми і прихожан

Чому переміг Зеленський: шість рівнів перемоги

20/08/2019 admin 0

Після президентських виборів з’явилося чимало пояснень, запропонованих як прихильниками переможців, так і прихильниками переможених. Всі ці пояснення, попри різноманітність і несумісність, мають спільну ваду: спрощення. […]

В Українській православній церкві Московського патріархату, яка і досі не змінила назву,  стверджують, що в селі Поліське Рівненській області активісти Православної церкви України (ПЦУ) «штурмом, за допомогою бійки і лома» захопили Свято-Михайлівський храм. Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП).

«Привід для провокативних дій активістам новостворенної ПЦУ вчергове дав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, який зареєстрував громаду ПЦУ на основі особистих даних релігійної Свято-Михайлівської громади УПЦ. Підтримує цю конфліктну ситуацію голова Березнівської РДА Віталій Люшин», – заявили у церкві.

Раніше голова ОДА Муляренко заявив, що у Рівненській області зареєстровано більше 40 громад Православної церкви України. Усі вони вибір зробили добровільно і згідно з законом.

«Відбувається це виключно максимально прозорим, максимально відкритим способом. Відбувається фіксація волевиявлення більшості громади. Громада збирається, приймає рішення, голосує, записує все це на відео, тобто є докази і можна легко переконатися в тому, що завжди, в 100% випадків відбувається все повністю добровільно», – сказав Муляренко в ефірі телеканалу «UA: Рівне».

У Рівненській ОДА спростували заяви священнослужителів УПЦ МП про примусову ліквідацію парафій і перехід в ПЦУ близько 60 парафій УПЦ МП.