facebook
СУРМА

Названо найбільш проросійський регіон України – і це не Одеса


Незважаючи на п’ять років репресій і придушення інакомислення, південний схід України не змирився з ідеологією, яку нав’язують Києвом. Загроза «сепаратизму» в цих регіонах найбільш висока. Про це в ефірі що фінансується Держдепартаментом США «Радіо Свобода» заявив директор громадської організації «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко, передає кореспондент «ПолітНавігатора».

Організація Кравченко провела дослідження і склала паспорт безпеки регіонів України.Висновки виявилися такими ж, як і раніше – Донецька, Луганська, Харківська та Одеська області найбільш лояльні до центральної влади.

«Зараз сепаратизм в більшій мірі є латентним, ми знаємо всі регіони, в яких є ця проблема. Донецьк, Луганськ, так.

У минулому році був Харків, які ми розглядали. Зараз це Одеса. За Одесіою дуже складна ситуація, вона дуже фрагментована як регіон. Є місто Одеса і порти, які досить заможні.Там є традиційний вплив місцевих еліт, конвергенція влади і бізнесу, але це Одеса.

А якщо ми йдемо далі на південний захід, є регіон, який називається Буджак. Це дев’ять районів за Дністровським лиманом, які об’єднані з іншого Одеською областю всього двома мостами, тобто, великий ризик проведення терористичних актів, відрізання взагалі цього регіону. Там є впливу реально російські, багато нацменшин.

Наприклад, ми заміряли підтримку НАТО – якщо по Одесі можемо говорити, що приблизно 10-15% підтримують, це маркер, то по Буджаку, по Ізмаїлу це 5%. І це фактично на утраті похибки.

Фактично Буджак – це окрема територія в Одеській області. А є ще південь області, який сільськогосподарський.

Якщо по Рівне говорити, то це так звана Янтарна республіка, сформована з шести-семи районів на півночі. Це взагалі дуже велика проблема, де немає доступу навіть поліції туди, і це загроза », – заявив Кравченко.

Джерело: politnavigator.net