Порошенка зливають свої! Кума президента має намір грабувати заробітчан- політичний експерт Мізрах Ігор

Люстрація на люстрацію. Як Зеленський і Євросолідарність підходять до очищення влади напередодні виборів

17/07/2019 admin 0

Зеленський запропонував люструвати всіх представників влади часів президентства Порошенка Після скандалу із призначенням Андрія Богдана, який підпадає під кілька критеріїв Закону про очищення влади, головою Адміністрації […]

Порошенка зливають свої! Кума президента має намір грабувати заробітчан- політичний експерт Мізрах Ігор
Кожного дня український народ охоплюють все нові і нові «сюрпризи» та, на жаль, будемо відверті, більшість із них негативні. Вже звичайним явищем є те, що головними їх творцями систематично стають або Петро Порошенко, або його корупційне оточення.

Не стало виключенням і чергове «чудо» – кума президента Оксана Білозір і партнери по БПП внесли на розгляд у Верховну Раду законопроект №10153.

Цей документ має назву проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном». На перший погляд, невинна назва, та в реальності сам документ не викликає позитивного настрою. Повертаючись до творців 10153, хочеться, окрім Оксани Білозір, назвати імена всіх «героїв» цієї геніальної думки. Щоб не вийшло, як із скасуванням статті 368-2 (незаконне збагачення) – шум підняли, а кому «дякувати», довго не розуміли!

Тож зустрічайте: Співаковський Олександр (БПП), Кишкар Павло («Самопоміч»), Саврасов Максим (БПП), Князевич Руслан (БПП), Констанкевич Ірина (позафракційна), Рибчинський Євген («Воля народу»)

Міграція українського народу є дуже болючим питанням для України. Особисто я вважаю заробітчанство однією із найбільших проблем нашої держави, це найганебніше невігластво в правлінні нашої влади. Велика кількість заробітчан є свідченням того, що Україною ніколи не управляв ТОП-менеджер, максимум були і є – це політики-бізнесмени.

Почувши, що у ВР ходять чутки про можливий «грабіж заробітчан», я пильно слідкував за ситуацією і сподівався, що це лише чутки.

Та все ж… кума Порошенка «порадувала» український народ, заявивши, що подала на розгляд у ВР проект закону, який полегшить долю українських гастарбайтерів і їх сімей.

Прочитавши цей законопроект, я зрозумів, що готується ще одна схема для персонального збагачення одного із політичних кланів. Спробую (сподіваюся, в межах етичних норм) надати своє бачення цього «дуже потрібного» для України законопроекту, від якого вже дуже в захваті український народ, про що свідчать коментарі в соціальних мережах, додаю найкультурніші з них, а пишуть… переглянули? А це були найтолерантніші…

Для тих, кому цікаво повністю ознайомитись із поданою версією документу, прикріпляю посилання – (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65678), внизу цієї сторінки можна відкрити документи і їх перечитати.

Свої коментарі хочу почати із статті 7-2 цього законопроекту – це «Завдання та функції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зовнішньої трудової міграції, його територіальних органів». Так, дивимося, що людям пропонують (це за вклад у фонд цього міністерства, тобто все, що нижче, є платним – детальніше ще обговоримо і це), розглянемо декілька пунктів.

Один із них: сприяння громадянам у працевлаштуванні за кордоном – оце Україна дожилась, абсурд. Цими словами кума просто вбиває Петра Порошенка – їздить Петя і розказує, що поверне українців у свої домівки, що поборе заробітчанство, а «добра фея» навпаки – хоче зробити так, щоб народ ще більше виїжджав, а при тому ще й «озолотив» її та їй подібних. Те, що робить Білозір і партнери, явно вдарить по рейтингах чинного глави держави. Та з цього випливає незлагодженість дій у БПП, або просто деякі депутати із фракції хочуть допомогти програти вибори Порошенкові. А якщо в загальному, то цей пункт позначає зневагу політиків до українського народу, і підкреслює – влада не має наміру повертати наших заробітчан, і в їх планах немає мети побудувати квітучу Україну. Це суть цього законопроекту.

Після вищенаведеної інформації не впевнений, що зможу вас шокувати ще сильніше, та все ж спробую. Так, ще одним цікавим пунктом є «Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації громадян, які планують виїхати на роботу за кордон в межах освітніх програм, які фінансуються Фондом добробуту українських мігрантів». Це просто ідіотизм, який підкреслює дурість своїх авторів. Вони готові (звісно, за кошт заробітчан) підвищити кваліфікацію і підготувати працівника, увага, найголовніше – для того, щоб він поїхав і приносив користь чужій державі! Люди, що писали цей закон, хворі: «А Україні, що не потрібні підготовлені працівники? Що вам наплювати на те, що ці люди можуть підіймати нашу економіку? А для нашої держави їх не вартує навчати?».

Повна політична деградація – по іншому це важко пояснити.

Мало хто уявляє, які мене зараз охоплюють емоції… Та буду продовжувати. Ще одна «квіточка», що ці люди хочуть від заробітчан: «забезпечення ефективності збору коштів, життєздатності та стійкості Фонду добробуту українських мігрантів шляхом проведення надійної, розумної та прозорої управлінської політики» і «здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду добробуту українських мігрантів в межах затвердженого бюджету Фонду відповідно до цього Закону, управління майном». Основна мета – «затаврувати» (створення карти українського мігранта) і збирати гроші для того, щоб наче правильно розприділяти у фонді.

Та наскільки ми знаємо, наша влада не вміє розпоряджатись коштами для блага звичайних громадян, тому мета – «общипати» до того бідних заробітчан з метою збагачення певного політичного клану. І це все ці політики хочуть прикрити Конституцією – узаконити ще одну схему грабунку бідного народу.

Творці закону хваляться, що з бюджету не буде йти ні копійки – фінансування буде проводитись за рахунок щорічних членських внесків із мігрантів, в обмін на видану карту і страховку, благодійних платежів від юросіб і фізосіб, а також інших законних джерел. Тому підкреслюю і пояснюю всім «мрійникам», які говорили що співпраця з фондом буде вестись на добровільних засадах – це абсурд. У ВР сидять хитрі люди, що розуміють, що українець добровільно не віддасть свої кошти. А тому очікую, що після затвердження цього закону неодмінно зроблять «участь» у фонді «добровільно-примусовою». Це просто новий великий бізнес. І хіба що чиясь «кишенькова» страхова компанія в ньому наварить мільярди, а ще сам фонд обов’язково придумає і введе до примусового виконання певні положення, обгрунтовуючи їх статусом – зрештою якого ще немає. А немає тому, бо буде створюватись виключно багатою уявою людей, які мають величезний досвід у «законних пограбуваннях».

Ну і, звісно, «вишенкою» на цьому торті є чиясь «забажанка» – «Хочу своє Міністерство – бажано кишенькове». Це означатиме, що ми, українці, відмовляємося від свого народу, це ганьба на цілий світ. Європейські політики будуть в шоці, коли ознайомляться із цим законопроектом. Думаю – скажуть, що більшого абсурду в своєму житті не бачили. Якщо з іронією висловитись, то вони будуть заздрити нашій владі, яка хоче впровадити найшвидший шлях вступу в ЄС, під ним маю на увазі… тотальне переселення українського народу в Європу.

Найсмішнішим буде виступ Порошенка або іншого президента в Європарламенті, який змушений буде обґрунтувати зневагу українських політиків до народу. Уявіть… Поряд із словами: «Ми прагнемо будувати сильну економіку» звучатимуть слова: «Ми навчаємо і відправляємо своїх громадян на заробітки», а може доцільніше буде визнати, що: «Наша мета – отримання прибутку з українських гастарбайтерів, а на власну економіку нам начхати».

Вважаю цей законопроект недоцільним і антиукраїнським. А красиві слова, якими намагаються замилити очі – повною нісенітницею. Переглянемо, чим аргументують створення аж цілого Міністерства у справах трудових мігрантів:

1) покрити витрати на транспортування в Україну хворих;

2) оплатити повернення в Україну тіл померлих;

3) виплатити трудовому мігранту певну компенсацію в разі втрати ним роботи за кордоном;

4) надати одноразову допомогу мігрантам або їх сім’ям в разі складних обставин;

5) фінансувати і повернути трудових мігрантів назад в Україну в разі виникнення форс-мажорних-ситуацій (стихійних лих, військових конфліктів);

До цих трьох пунктів додаю висновок: не думаю, що в це хтось із здоровим глуздом повірить. Припустимо, що є ця структура, і нам треба отримати одну із таких послуг – скільки ж довідок прийдеться зібрати в обох країнах, щоб отримати таку «винагороду»? А скільки хабарів за це захочуть?

Ще три пункти об’єднаю і після них зроблю висновок:

6) надати кредити на здобуття освіти;

7) кредитувати трудових мігрантів і їх сім’ї, допомагаючи таким чином вирішити житлову проблему;

8) надати кредити для відкриття і/або розвитку власного бізнесу.

Питання і висновок. Отже, питання: «Отримання і використання тільки в Україні? Чи й за кордоном?». Знаєте, буде дуже смішним, якщо наші люди братимуть кредити в Україні і їхатимуть купувати житло, відкривати бізнес за кордоном. Та, якщо чесно, наші люди які живуть і працюють за кордоном, не поспішатимуть брати український кредит. Ну хіба (іронія), що цей пункт внесли заради того, щоб люди брали кредити для сплати щорічного внеску у «Фонд добробуту українських мігрантів».

Щодо доцільності створення ще одного відомства. Політики самі собі суперечать – для піару розказують про скорочення задля економії бюджету, а в реальності створюють все нові і нові організації для того, щоб пристроїти в «тепле місце» своїх братів, кумів, сватів, друзів і так далі. Зараз одними із новостворених, що ще не виправдали на 100% свою доцільність є: НАБУ, ДБР, САП, які вже, скоріше, заплямувалися корупційними скандалами. Я не проти нових структур, та лише за умови їх доцільності. Міністерство у справах трудових мігрантів вважаю не потрібним, краще розширити функції і обов’язки українських посольств.

Переходячи до підсумку, вважаю доцільним використати пункт 6 із пояснювальної записки до Законопроекту №10153 (її також можна переглянути за вище закріпленим посиланням): «6. Очікувані правові та соціально-економічні наслідки прийняття проекту Закону України». Прийняття Закону України створить сприятливі умови для українських трудових мігрантів в частині працевлаштування, соціального забезпечення та державної підтримки в процесі роботи за кордоном, вибудовування тісних зв’язків з Україною, з метою подальшого повернення трудових мігрантів на Батьківщину. – відповідь надам двома пунктами:

1) Шановні парламентарі і пане Президенте! А ви впевнені, що після прийняття цього закону українці захочуть повертатись додому на Україну? Чи таким способом ви не плюнете в душі мільйонам українців?

2) Вважаю, що 10153 є антиукраїнським і його творцям і всім, хто його підтримає, треба висунути обвинувачення в державній зраді – адже своїм законопроектом вони стимулюють і підтримують українських громадян покидати Україну. А цими діями вони хочуть спричинити падіння економіки та, найголовніше, ОДУМАЙТЕСЬ – зменшуючи кількість громадян, послаблюють бойову міцність України. Цей законопроект спричинить послаблення трудового ресурсу і обмежить українську армію в дуже потрібних військових кадрах.

Додам – цей Законопроект порушує Статтю 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».

Стимулювання і підтримка у заробітчанстві порушують честь і гідність українця.

Законопроект №10153 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном” – принижує кожного українця і Україну як Суверенну і Незалежну Державу!!!

Політичний експерт, Мізрах Ігор