Скільки парафій Московського патріархату перейшли до Православної церкви України

Мілітаризація Криму: РФ тягне до півострова корабель з крилатими ракетами

24/08/2019 admin 0

Окупанти в Криму продовжують нарощувати військову присутність . До берегів анексованого РФ півострова прямує російський військовий корабель. Малий ракетний корабель (МРК) проекту 21631 «Інгушетія» в даний час за […]

До новоствореної Православної церкви України перейшли вже майже три сотні парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату.

Про це йдеться в офіційних даних ПЦУ.

До новоствореної Православної церкви вже перейшли 2 кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї.

Також до складу ПЦУ увійшли 290 парафіяльних храмів. Найбільше з них перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області, де про вихід з Московського патріархату оголосило вже 58 парафій.

У Волинській області таких храмів 53, у Хмельницькій – 32, на Житомирщині – 26, на Рівненщині – 20, на Львівщині – 17, на Черкащині – 16, на Тернопільщині – 15, а на Чернівеччині – 13.

До новоствореної церкви вже приєдналися 9 парафій у Київській області та по 5 у ЧернігівськійЗакарпатській і Одеській. Окрім того, УПЦ МП покинули по 3 громади на Івано-ФранківщиніХарківщині, у Києві та 2 на Дніпропетровщині.

До ПЦУ перейшли також по одній громаді у ЗапорізькійМиколаївськійПолтавській та Кіровоградській областях.

Окрім того, до Православної церкви України перейшла каплиця на станції ‘Академік Вернадський’ в Антарктиді.

Зазначимо, 17 січня Верховна Рада схвалила зміни до закону ‘Про свободу совісті та релігійних організацій’, у якому прописані механізми переходу релігійних громад до інших парафій.

Зокрема, парафія на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням). Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюють на загальних зборах релігійної громади. Якщо релігійна організація вирішує змінити підлеглість, вона повинна повідомити про це до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

Як відбувається процес переходу парафій до ПЦУ
Як відбувається процес переходу парафій до ПЦУ

Митрополит Епіфаній наголосив, що Православна церква України не хоче протистояння у процесах приєднання до неї храмів, а лише миру та добровільного переходу.

Ми не прагнемо до протистоянь. Ми хочемо, щоб все відбувалось мирно на добровільних засадах. Тому, можливо, хтось хотів би, щоб більше храмів одразу хвилею переходили, але зараз ми мусимо владнати усі юридичні питання,
– наголосив Епіфаній.

Наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Водночас, УПЦ Московського патріархату налічує понад 12 тисяч офіційно зареєстрованих парафій в Україні, проте реальна їх кількість є меншою, і сягає близько 10 тисяч.

Як створювалась Православна церква України?

9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.

15 грудня під час Об’єднавчого собору православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.