СТРАШНЕ ПЕРО КРЕМЛІВСЬКИХ МАНІЯКІВ

Мандрівка поромами Балтійського моря

18/07/2019 admin 0

Мандрівка поромами Балтійського моря Літо кудись кличе. А ми рушили до країн Балтії і Скандинавії. Вирішили проїхати Білорусь, Литву, Латвію, Швецію, Фінляндію, Естонію. Заодно побувати […]

Сьогодні, 11 лютого, одна з урядових московських газет подала рецензію на щойно видану на Росії книжку ”Не рядовий солдат країни”. У ній йдеться про учасника 2-ї світової війни військового розвідника Олексія Ботяна, який разом, хоч і незалежно від них, з теж розвідниками, нашими земляками Євгеном Березняком і Олексієм Шаповаловим врятували від зруйнування гітлерівцями польського міста Кракова у жовтні 1944 року. Усіх трьох уряд Польщі нагородив військовим орденом ”Віртуті Мілітарі”, присвоїв звання ”Почесний громадянин Кракова”. Є. Березняка і О. Шаповалова вже немає у живих, О. Ботяну виповнилося 102 роки, з цієї нагоди й видано книгу. У ній про наших земляків не йдеться, хоча участь Ботяна у операції з врятування Кракова не доведена, про групу Березняка свого часу в СРСР був створений чудовий пригодницький телесеріал ”Майор Вихор”. Березняк удостоєний звання Героя України. (Ботяна у відповідь Путін також зробив Героєм Росії).
Так ось. Книжка про розвідника Ботяна ”пересипана” його ”спогадами”. (Чи він справі таке згадував?). Кінцівка їх смакується автором газетної рецензії особливо (цитую дослівно). ”Ботян зізнається, що коли наші диверсійні групи діяли у Київській, Вінницьких областях, то ”практично не знали втрат. А прийшли на Західну Україну і важко було покладатися навіть на дуже перевірені джерела, багато було зради. І втрат було набагато більше від бандерівців, ніж від німців. Ботян розповідає: ”Звірства бандерівців переважали нацистські…Відомий випадок, коли дітей і грудних немовлят прибивали цвяхами до великої сосни – зробили щось на зразок ялинкової гірлянди. Чи знають про це покидьки, що розмахують портретами Бандери? А ось ті, хто нацьковує оскаженілий натовп, точно знають”.
Кремлівський рупор Микола Долгополов – автор рецензії – знає точно. Вже подібне ним писалося. З окупованого Донбасу. В Україні такі ”публікації” пам’ятають.
P.S. Про врятування Кракова групою Березняка маю першоджерела – особиста розповідь О. Шаповалова і фото. Найближчим часом викладу у мережу.

На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается