КОРОТКИЙ ЗМІСТ ШОСТОГО ЗАСІДАННЯ СУДУ У СПРАВІ ВІТАЛІЯ МАРКІВА.

Чому переміг Зеленський: шість рівнів перемоги

20/08/2019 admin 0

Після президентських виборів з’явилося чимало пояснень, запропонованих як прихильниками переможців, так і прихильниками переможених. Всі ці пояснення, попри різноманітність і несумісність, мають спільну ваду: спрощення. […]

 

Як і планувалося, сьогодні заслуховували свідків обвинувачення, а саме 4 карабінерів, які в різний спосіб брали участь в слідчих діях: полковник, що координував слідчі дії, судовий експерт комп’ютерних систем, експерт з опрацювання та відновлення фото та відео матеріалів та спеціаліст з прослуховування та розшифровки телефонних розмов.

Вони розповіли, зокрема, про наступне: як відбувалася ідентифікація Віталія та виявлення наявності у нього італійського громадянства, а отже встановлення італійської юрисдикції, визначення номерів телефонів Віталія та членів його сім’ї, їх прослуховування, встановлення дати і часу його приїзду в Італію, дослідження фото та відео матеріалів з електронних носіїв Марківа та Роккеллі, вивчення сторінок у соцмережах. Під час засідання були продемонстровані фото з таблету та телефону Віталія з Карачуна та інших місць військових дій за різний період починаючи з червня 2014 року, відео телепроекту «Якби не війна» за участю Віталія.
Також, один з свідків повідомив, що загальнодоступним в інтернеті способом обчислив відстань від телевежі до місця, координати якого повідомив французький журналіст Рогелон, яка згідно них склала 1,7 км.
Запитання захисту були нечисельними і лаконічними: чи був проведений огляд місцевості, яким чином свідки оцінювали ситуацію на Донбасі, за якими критеріями, коли в часі були зроблені ті чи інші фото.
Але головним запитанням адвоката Делла Валлє було: який стосунок мають представленні матеріали мають до вбивства Андреа Роккеллі і до справи Марківа? Він зазначив, що він радий бачити телепрограму про Віталія чи його фото з рідними чи друзями, але вони аж ніяк не стосуються процесу, а є нічим іншим, як елементами замішання. Адвокат також попросив вилучити сторонні матеріали, на що суддя попросила скласти список таких речей, щоб вона прийняла рішення.

Вперше сьогодні говорив сам Віталій. Як тільки були продемонстровані фото з нациським прапором та обгорілим тілом, захист на прохання Віталія попросив суд надати слово Марківу для уникнення спекуляцій та дискредитації НГУ. Віталій у першому виступі на процесі захищав не себе, а Національну Гвардію України! Як справжній солдат!

Він пояснив, що прапор зі свастикою був бойовим трофеєм українських військових, розповівши всі деталі його отримання, а обгоріле тіло — це зображення, яке гуляло по інтернету в день загибелі терориста «моторолли» і було прислане йому на вотцап.
На завершення засідання було оголошено календар наступних засідань : 25 січня обвинувачення буде слухати балістичних та інших військових експертів, 8 лютого — депутатів ВРУ Антонищака та Матківського, а також прокурора Коваленка, який керував розслідуванням смерті Роккеллі в Україні, а 22 лютого — ще одного карабінера та свідків сторін цивільного позову.

15 березня суд заслухає Віталія Марківа.

Oles Horodetskyy