У приміщенні Верховної Ради досі працює храм РПЦ 

Чому переміг Зеленський: шість рівнів перемоги

20/08/2019 admin 0

Після президентських виборів з’явилося чимало пояснень, запропонованих як прихильниками переможців, так і прихильниками переможених. Всі ці пояснення, попри різноманітність і несумісність, мають спільну ваду: спрощення. […]

Наприкінці 2018-го там проводили богослужіння, народні депутати України це підтверджують. Про це пише газета “Експрес”. “Коли проходиш коридором, то там чути запах ладану, — каже нардеп Віталій Купрій. — Певний час, ще у 2017 році, той храм не працював. Але наприкінці року знову прийшов батюшка і проводив служби. Згідно з документами, це приміщення має зовсім інше призначення — робочий кабінет. Ще два роки тому я звертався до голови Верховної Ради Андрія Парубія, і отримав відповідь, що “існування в будівлі парламенту церкви не відповідає законодавству”. Проте час минув, а “віз і досі там”.

 

Імпровізований “Святоволодимирський храм” РПЦ діє в одному з приміщень комітетів Верховної Ради на вулиці Садовій, 3-А. Розташований він на сьомому поверсі, неподалік від приміщення телеканалу “Рада”. Всередині — вівтар, розписи на стінах, на аналої — псалтир. Кажуть, там можна залишати записки “за здоров’я” і “за упокій”.

У парламенті досі не знають, що робити із цим “храмом”. Вгорі над дверима висить табличка “Кабінет милосердя”, поруч інша — “Кабінет народного депутата Юрія Мірошниченка” (Опозиційний блок). Опікується московською церквою в стінах українського парламенту протоієрей Віктор Яценко, голова Синодального відділу в справах пастирської опіки пенітенціарної системи української філії РПЦ.

 

Повний текст: http://prostir.co.ua/u-prymishhenni-verhovnoyi-rady-dosi-pratsyuye-hram-rpts-25291/