Ганьба у Кропивницькому: Російським поетам – українські літературні премії!!! Своїх поетів катма?

Чому переміг Зеленський: шість рівнів перемоги

20/08/2019 admin 0

Після президентських виборів з’явилося чимало пояснень, запропонованих як прихильниками переможців, так і прихильниками переможених. Всі ці пояснення, попри різноманітність і несумісність, мають спільну ваду: спрощення. […]

 

Навряд чи можливо, щоб премію, наприклад, Пушкіна здобув україномовний автор. Дивно, правда. Але не для членів комісії на здобуття обласної літературної премії імені Євгена Маланюка. Номінація літературознавство та публіцистика – переможець російськомовна авторка Березняк Татьяна з книгою “Бригантина моей юности”.

Результат пошуку зображень за запитом "Березняк Тетяна"

Цікаво, якби палкий націоналіст Євген Маланюк був членом цієї комісії чи проголосував би він за російськомовну публіцистику? Не впевнений з огляду на його ставлення до “толстоєвщини”! Чи може члени комісії вирішили привернути увагу до премії сенсацією: “Російськомовна публіцистка здобула премію імені українського націоналіста Євгена Маланюка!”, який з обуренням писав про російськомовне оточення гетьмана Скоропадського! Тоді вийшло, привернули! Крім того, дивує інше. За гроші української держави популяризується російськомовна книга?!

Це ще не все. В номінації проза переміг Мошуренко Василь Петрович (посмертно). Ні, до нього питань немає. А от до членів комісії виникли. В минулому році ЦЯ САМА книга не набрала голосів і премія в цій номінації взагалі присуджена не була! НІКОМУ!!! Виникла думка та невже в нас прозаїків немає?! Живих! Невже більше ніхто цікавої прози не пише?

І от в цьому році книга Мошуренка знову номінується! Члени журі мали б здивуватися? Що знову? Натомість здивували результати голосування! Книжка здобуває потрібну кількість голосів. Як таке можливо?! Невже за рік якість книги покращилася? Невже це єдиний прозаїк нашої області? Який ще автор з року в рік номінується з чиєїсь ініціативи? Тиснемо на жалість чи просто ігноруємо здобутки інших авторів?

Чому поза увагою журі опинилися книги молодих і талановитих Ольга Кирилюк та вояка 34-батальйону Дмитро Степаненко, які присвячені актуальним подіям новітньої російсько-української війни. Ці книги читають не тільки в тилу, але й на передовій! Книжки цих авторів вдало продаються, обговорюються, презентуються в Кропивницькому та області, а також за її межами: Львові, Дніпрі, Бахмуті, Кам’янському та інших містах України і навіть у Єрусалимі. Ці книги витримали по два видання за рік, вже стали рідкістю на книжкових полицях крамниць завдяки оригінальному стилю авторів та актуальності сюжету!
Члени комісії, хочемо Вас почути! Розкрийте таємниці Вашого вибору!

Юрій Митрофаненко

P.S. Дарма автор так про Мошуренка, а Кирилюк  та іншим до нього поки  ще далеко… При  житті Василя Мошуренко незаслужено обгадили, а нині помилка навздогінці була виправлена. За Тетяну Берзняк журі безумовна ганьба!!! Журі на службі у Москви?!!