facebook
СУРМА

Кропивницький: “ОПОРА” “полює” на кандидатів

Спостерігачі ОПОРИ в Кропивницькому написали дві заяви до поліції щодо порушення правил ведення передвиборної агітації такими кандидатами на посаду Президента України як Сергій Каплін та Андрій Садовий.

10 січня, спостерігачі ОПОРИ виявили білборди із зображеннями кандидатів на посаду Президента України Сергія Капліна та Андрія Садового без вихідних відомостей, що може мати ознаки порушення ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України».

Як повідомляла ОПОРА, Сергій Каплін зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК №29 від 8 січня 2019 року, Андрій Садовий зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК №32 від 8 січня 2019 року.

Згідно до статті 59 закону «Про вибори Президента України», друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити, ким віддруковано відповідні матеріали, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів, наголошують громадські спостерігачі. Вся агітація має бути оплаченою з виборчого фонду кандидата.

В обох випадках спостерігачі викликали поліцію. Працівники патрульної поліції прийняли заяви та передали їх до Кропивицького міського відділеня поліції.

«Спостерігачі ОПОРИ зафіксували у Кропивницькому кілька білбордів та сітілайтів кандидата на посаду Президента України Андрія Садового без вихідних даних», – зазначила координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Згідно з частиною 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою штраф на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на посаду Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

Всі ці агітаційні споруди зявилися у Кропивницькому задовго до реїстрації кандидатів у Президенти, коли подібні вимоги до агітматеріалів були безпідставними.

Фото Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області