facebook
СУРМА

Кропивницький: “Наїзди” на штаб кандидата у Президенти Валентина Наливайченка

Мілітаризація Криму: РФ тягне до півострова корабель з крилатими ракетами

24/08/2019 admin 0

Окупанти в Криму продовжують нарощувати військову присутність . До берегів анексованого РФ півострова прямує російський військовий корабель. Малий ракетний корабель (МРК) проекту 21631 «Інгушетія» в даний час за […]

Валентин Наливайченко ОПОРА Кропивницький

У Кропивницькому спостерігачі “ОПОРИ” зафіксували встановлення банера із зображенням кандидата на  посаду Президента України Валентина Наливайченка. Передвиборчу агітацію без вихідних даних 11 січня закріплювали на недобудованому будинку по вулиці Гоголя та  повелися некоректно у штабі кандидата.

Про це повідомив сайт “Без Купюр”, що  належить партійцям іншого кандидата у Перезиденти, що поки що не зареєструвався, з посиланням на   прес-службу регіонального представництва  Громадської мережі “Опора”

Поруч зі встановленою розтяжкою розміщена громадська приймальна партії «Політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» у Кіровоградській області.  Коли до нього жваво завітали два представники  “Опори” там на двох представників штабу вже було троє відвідувавчів. Двоє з них були поліцейськими.  Саме тому “опорівців” попросили зааітати пізніше. Реакція була неадекватною: до надуманого конфлікту долучилися ще двоє предствників  “Опори”.  А ще почалися демонстративні  дзвінки до поліції, що здивувало присутніх представників поліції.

 

Валентин Наливайченко був зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК від 8 січня 2019 року.  А вже  10 січня у його штабу в Кропивницькому почалися “пригоди з поліцією”, а потім і з “Опорою”.

Представники поліції спочатку наклали штраф під час вивішення банеру, з причини заважання руху. А наступного дня прибули вже інші поліцейські, і почали складати протокол стосовно будівлі з банером , яка штабові не належить, та веденню там будівельних робіт. Прицьому поліцейські чомусь не побажали спілкуватися з її власником. Дивно, що поліція не розуміє різниці між орендарем та орендодавцем…

«Раніше ОПОРА фіксувала політичну агітацію,  яка була розміщена до початку виборчого процесу, і не була знята після реєстраці кандидатів у Президенти.  А це перший випадок на Кіровоградщині, коли розміщують агітацію без вихідних даних уже зареєстрованого кандидата», – зазначила обласний координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

У частині 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться: «Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

До цього моменту подібні факти відсутності вихідних даних вже зафіксували у кандидатів Андрія Садового та Сергія Капліна. А от до інших таких претензій не висунеш, бо вони ще не зареєстровані кандидатами.