В УПЦ МП назвали РФ агресором та поки відмовилися змінювати назву церкви

Мілітаризація Криму: РФ тягне до півострова корабель з крилатими ракетами

24/08/2019 admin 0

Окупанти в Криму продовжують нарощувати військову присутність . До берегів анексованого РФ півострова прямує російський військовий корабель. Малий ракетний корабель (МРК) проекту 21631 «Інгушетія» в даний час за […]

Речник Московського патріархату запевняє, що УПЦ МП є самокерованою.

Речник УПЦ МП архієпископ Климент повідомив, що юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) аналізує законопроект Ради про перейменування церкви та заявив, що в них немає центру керування в державі-агресорці.

Про це він розповів в ефірі Радіо Свобода.

Климент наголосив, що поки юридичний відділ не проаналізує законопроект, назву церкви не змінюватимуть, адже вона самокерована без центру в жодній іншій державі.

“Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр”, – сказав він.

Архієпископ додав, що в УПЦ МП чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму.

“Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України”, – заявив він.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада прийняла законопроект, який зобов’язує УПЦ МП перейменуватися в Російську православну церкву в Україні.

У свою чергу у висновку Головного науково-експертного управління (ГНЕУ) йдеться, що Ухвалений парламентом законопроект №5309 про перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) не відповідає принципу світськості влади в Україні і суперечить нормам Конституції про рівні права незалежно від віросповідання.