США готуються направити військовий корабель у Чорне море – CNN

ДНІМ RIP І знову репутаційне

10/12/2018 admin 0

ДНІМ RIP І знову репутаційне Впродовж останніх днів тема “конкурсу” на директорську посаду лишається актуальною. Найсумніше – тези деяких людей про необхідність згуртуватися навколо нової […]

181108-N-UX013-1115 ARABIAN GULF (Nov. 8, 2018) The Arleigh Burke-class guided-missile destroyer USS Jason Dunham (DDG 109), left, steams alongside the French navy La Fayette-class frigate FS Courbet (F 712) as part of a three-week integration of the Courbet with Task Force 55. Jason Dunham is deployed to the U.S. 5th Fleet area of operations in support of naval operations to ensure maritime stability and security in the Central Region, connecting the Mediterranean and the Pacific through the western Indian Ocean and three strategic choke points. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Jonathan Clay/Released)

Сполучені Штати почали підготовку до направлення в Чорне море військового корабля через напруженість в регіоні після захоплення Росією українських кораблів з екіпажами.

Про це повідомляє CNN із посиланням на високопоставлених чиновників у США.

За їхніми словами, американські військові звернулись до Державного департаменту, аби той проінформував Туреччину про можливі плани заходу військового корабля США в Чорне море.

Чиновники стверджують, що це є реакцією Сполучених Штатів на дії Росії проти України поблизу Керченської протоки.

Відповідно до правил договору, країни, які не мають берегової лінії на Чорному морі, повинні перед проходом через протоку попередити Туреччину щонайменше за 15 днів.

Представник Державного департаменту США наголосив: “Сполучені Штати діють відповідно до умов Конвенції Монтре. Однак ми не будемо коментувати характер нашої дипломатичної переписки з урядом Туреччини”.

Двоє американських чиновників заявили, що сенс повідомлення Туреччині полягає в тому, щоб надати флоту можливість перемістити військовий корабель у цей район, але цей варіант не обов’язково буде обраний.

“Наш американський 6-й флот завжди готовий відповісти там, де є виклики”, – сказав представник флоту, який керує військово-морськими операціями США в регіоні, командор Кайл Рейнс.

Він додав, що 6-й флот США регулярно проводить безпекові операції в усьому підпорядкованому йому районі, що включає міжнародні води та повітряний простір Чорного моря.

Нагадаємо, американський ракетний есмінець USS McCampbell 5 грудня проплив в спірних водах Японського моря в безпосередній близькості від затоки Петра Великого на півдні Приморського краю Росії.

25 листопада поблизу Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС України. Росіяни поранили 6 українських військовослужбовців і захопили 3 кораблі.

Якщо хтось не помітив, після акту агресії РФ щодо України, який стався в нейтральних водах Чорного моря, вся ситуація з Московією рушила далі і перейшла від переговорів, умовлянь і натяків до фази вимог, які в самій Москві розцінюють як ультиматуми.

Власне кажучи, ситуації можуть бути різні, і зазвичай, цивілізовані країни дають опонентам вийти з ситуації без особливої ​​втрати обличчя. Так було з отруєнням Скрипалів. Британія запропонувала Москві визнати провину за інцидент, вжити заходів для запобігання подібного надалі, покарати винних і якщо застосування зброї було несанкціонованим – забезпечити міжнародний контроль за нею, причому – силами організації, в яку входить і сама РФ. Але Путін насупився і розповів казку, що це хтось із натовпу зробив. Тобто, він відмовився грати за правилами цивілізованого світу.

До речі, саме про це вчора говорив Майк Помпео на саміті НАТО. Він зазначив, що Москва не виконує своїх міжнародних зобов’язань і не тільки за договором РСМД, але і щодо Грузії, України, Сирії, Англії і так далі. Ось як це виглядало, з ультимативною висновком:

“Ці порушення Договору про РСМД не можна розглядати окремо від більш широкої картини російського беззаконня на світовій арені. Список сумнозвісних дій Росії довгий: Грузія, Україна, Сирія, втручання у вибори, Скрипалі, а тепер і Керченська протока, і це лише деякі з них .