Ірина Суслова: про кричущу неувагу держави до проблем жінок з інвалідністю

Сьогодні в парламенті говорила про кричущу неувагу держави до проблем жінок з інвалідністю!

Крім фізичних та психологічних бар’єрів, їм цілком відмовляють в елементарних медичних послугах. Медичні заклади зовсім не пристосовані до прийому жінок з інвалідністю. Якщо навіть станеться диво й жінка подолає усю смугу перешкод на шляху до лікарні, там вона не отримає належного прийому. В деяких областях (Тернопільська, Полтавська, Івано-Франківська) в гінекологічних кабінетах немає ЖОДНОГО крісла пристосованого для жінок з інвалідністю.

Ще гірша ситуація з мамографами, які можна використовувати для обстеження жінок з інвалідністю, ще гірша. В Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій їх немає взагалі. В інших вони є лише в деяких, часто спеціалізованих лікарнях. Відповідно, жінки з інвалідністю позбавлені можливості вчасно діагностувати онкологічні захворювання й це прирікає їх до найтрагічніших наслідків.

Як народний депутат України звернулася із зверненнями до Міністерства соціальної політики, парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Урядового уповноваженого з питань гендерної політики та до МОЗ. Основна вимога – врахувати дані про катастрофічну ситуацію із медичним обслуговуванням жінок з інвалідністю в своїй роботі. В рамках компетенції зробити так, щоб змінити цю ситуацію на краще.

Також закликаю колег якнайшвидше ухвалити рекомендації за результатами парламентських слухань щодо подолання дискримінації соціально вразливих груп жінок. Низка з них стосується саме жінок з інвалідністю.

✔️Перше. Посилити парламентський контроль над дотриманням законодавства та міжнародних зоов’язань щодо забезпечення прав жінок з інвалідністю.
✔️Друге. Уряду забезпечити фінансування Національного плану дій з реалізації Конвенції про права інвалідів.
✔️Третє. Врахувати проблеми дівчат та жінок з інвалідністю під час розробки державних програм та нормативно-правових актів.
✔️Четверте. Забезпечити доступність державних та приватних об’єктів, служб, послуг, якими користуються жінки з інвалідністю, у відповідності до статті 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.
✔️П’яте. Вжити заходів для покращення доступу до послуг у сфері охорони здоров’я дівчат та жінок з інвалідністю, зокрема у сфері репродуктивного здоров’я.

Давайте разом рухатись шляхом емпатії, солідарності, спільних позитивних дій. Й держава мусить бути сьогодні провідником на цьому шляху. А ставлення до людей з інвалідністю має стати яскравим індикатором нашої цивілізованості.

Ірина Суслова