Декретну відпустку ніхто не скасовував: що насправді зміниться з 1 січня 2019 року

Photo by freestocks.org from Pexels

З 1 січня 2019 року Міністерство соціальної політики запускає пілотний проект «Муніципальна няня».

Метою проекту є допомога сім’ям, які користуються послугами няні, та фінансова допомога жінкам, які хочуть раніше вийти на роботу.

У Мережі почали ширитись чутки про начебто відміну декретних виплат під час користування послугами муніципальної няні. Журналісти телеканалу «Прямий», одного з найпопулярніших інформаційних каналів країни, розібрались, що ж насправді зміниться з 1 січня для молодих мам.

У рамках пілотного проекту з 1 січня 2019 року з місцевого бюджету можна буде отримати відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Станом на 1 січня 2018 року цей прожитковий мінімум становить 1492 грн.

Отримати компенсацію може як безробітна мати, так і працевлаштована.

Батьки самі знаходять своїй дитині няню, офіційно укладають з нею договір про працевлаштування, а наприкінці року надають документи на відшкодування обіцяної компенсації від Кабміну.

Чутки про скасування декретних виплат в разі користування послугами муніципальної няні спростував також міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Будуть державна допомога і “муніципальна няня”. Державна допомога у сім’ї залишається, а якщо захоче скористатися такою опцією, як “муніципальна няня” – то це додатковий бонус», – наголосив міністр у інтерв‘ю телеканалу «Прямий».

«Хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу та мати няню – буде така можливість», – додав Андрій Рева.