Переголодала: Савченко видала безглуздe прохання

Надії Савченко відмовили у клопотанні про пом’якшення запобіжного заходу. Таке рішення суд прийняв у п’ятницю, 22 червня.

Також адвокат більше 40 хвилин розповідав, чому повідомлення про підозру не обґрунтовано.

Зокрема, він зазначив, що більшість звинувачень Генпрокуратури ґрунтуються на тому, що певні дії його підзахисної відбувалися “при невідомих обставинах, в невідомому місці”.

Він вважає, якщо прокуратура здійснювала негласні слідчі дії, щоб отримати докази скоєння злочину, то повинні вказати, які саме докази вони отримали, якщо вони не зазначені в підозрі, то які дії були незаконними, або їх не було взагалі.

Він також зазначив, що закон забороняє будь-яким чином будь обмежувати діяльність народного депутата.

А поки, за словами захисника, дії Савченко як нардепа обмежують, тому він попросив змінити запобіжний захід на більш м’яку.

“ЯКЩО ДО ВБИВЦІ 33 ОСІБ, ТЕОРЕТИЧНО, МОЖНА ЗАСТОСУВАТИ ІНШИЙ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД, ТО ЧОМУ ІНШИМ НЕ МОЖНА?”, – ЗАПИТАВ АДВОКАТ.

Також він додав, що Надія Савченко не з тих людей, хто буде ховатися від когось, тому ризиків в цьому немає.

Захисник додав, що згоден щоб Савченко відпустили на поруки або під домашній арешт.

У свою чергу, Надія Савченко подякувала всім, хто прийшов її підтримати.

Депутатка заявила, що багаторазово зверталася до Служби безпеки та Генпрокуратури з проханням дозволити їй виконувати свої обов’язки, однак цього так і не сталося.

“ПИШУ ЗАКОНОПРОЕКТИ, І НЕ МОЖУ ЇХ ПЕРЕДАТИ. МЕНІ НАВІТЬ НЕ ДОЗВОЛЕНО ПОСТАВИТИ ПІДПИС ПЕРЕД ЗАКОНОПРОЕКТОМ”, – СКАЗАЛА САВЧЕНКО.

Савченко також запитала, чому всіх так лякає слово “теракт” і додала, що у Генпрокуратури розвалюється справу проти неї, тому що вони намагаються довести “невиконане злочин”.

“Я АБСОЛЮТНО БЕЗЗБРОЙНА ЛЮДИНА, ВСЕ ЗДАЛА ЗБРОЮ. Я МОЖУ ТІЛЬКИ ВИКОНУВАТИ ОБОВ’ЯЗКИ ДЕПУТАТА”, – СКАЗАЛА САВЧЕНКО, АРГУМЕНТУЮЧИ, ЧОМУ ЇЙ ПОВИННІ ЗМІНИТИ АРЕШТ НА БІЛЬШ М’ЯКИЙ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД.

“Знай.uа” нагадує також, народну депутатку Надію Савченко готові взяти на поруки майже 25 осіб.

Відповідні клопотання в Шевченківському районному суді міста Києва зачитав її адвокат Олександр Шадрі