Українцям вигадали нову комуналку, платити доведеться не тільки за квартиру: цифри в платіжках злетять

  ПВК-ЛИХОМАНКА РОСІЙСЬКІ ПРИВАТНІ АРМІЇ

11/12/2018 admin 0

Роль російських ПВК у збройних конфліктах Донедавна приватні військові компанії (ПВК) вважалися неурядовими підрядниками, які надають професійні послуги охорони. Їхні завдання були переважно обмежені охороною […]

Українцям вигадали нову комуналку, платити доведеться не тільки за квартиру: цифри в платіжках злетять

Українцям доведеться оплачувати комунальні послуги не тільки за свої квартири, а й за під’їзди

По всіх мешканцях будинку пропорційно повинні розкидати плату за обігрів нежитлових приміщень, використання гарячої та холодної води для потреб будинку і утримання мереж. І все це незалежно від наявності у них квартирних лічильників.

Сам механізм розподілу між споживачами обсягу спожитих будинком комунальних послуг прописаний в доопрацьованому проекті наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг». Цей документ повинні прийняти вже до зими.

Наприклад сьогодні власники приміщень, де є вузли обліку або системи індивідуального опалення, платять тільки за той обсяг комунальних послуг, який нарахували їх лічильники.

Платити за решту спожитих будинком ресурсів доводиться власникам квартир без лічильників. Разом зі своєю комуналкою вони оплачують утримання внутрішньобудинкових систем опалення, гарячого та холодного водопостачання (полив клумб і газонів, прибирання територій), опалення місць загального користування та допоміжних приміщень.

«Тобто власники приміщень, не обладнаних вузлами обліку, сплачують за комунальні послуги, обсяг яких не відповідає реальному обсягу споживання», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Новий же наказ розподілить плату за комунальні послуги будинку між усіма співвласниками незалежно від наявності у них вузлів обліку.

Очікується, що нова методика знизить комунальні платежі до 10%. Все буде залежати від поверховості конкретного будинку і кількості мешканців у ньому.

«Опалення місць загального користування становить від 10% до 20% всього тепла в будинку, яке далі розподіляється пропорційно кількості квартир… Плата розподіляється між співвласниками пропорційно площі їх квартир і нежитлових приміщень – частки власності в багатоквартирному будинку. Обсяг спожитого тепла може зменшитися, коли його точно врахують (поставлять лічильники або прилади обліку і таким чином не доведеться платити за сусіда, у якого додаткова батарея на балконі), і коли будинок термомодернізуется », – розповідає експерт.

отопление, субсидии, тарифы

Але виходить, що таким чином чиновники хочуть скинути з себе тягар і змусити українців самостійно зайнятися модернізацією своїх будинків.

Адже якщо цього не зробити, то можна отримати не зменшену, а підвищену платіжку, яка за величиною може переплюнути зимові квитанції за тепло.

Нагадаємо, стало відомо, як будуть підвищуватися тарифи для населення.

Як повідомляла Politeka, українці платять у декілька разів більше комуналки, ніж в Польщі, і сидять без гарячої води.

Також Politeka писала, що опалювальний сезон боляче вдарить по курсу долара.

Джерело: UBR.ua