facebook
СУРМА

У Верховній Раді розглянуть закон про заборону пропаганди «руского міра» в Україні

im578x383 3 main 1УКРОП пропонує заборонити на території України пропаганду так званого «руского міра» на рівні з нацизмом. З цією метою у Верховній Раді зареєстрували проект закону № 9139 «Про внесення змін до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (щодо засудження та заборони «російського світу» («руского міра») в Україні)».

Документ розробили народні депутати від «Українського об’єднання патріотів» Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Ірина Констанкевич, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко.

«Чинне законодавство України забороняє лише пропаганду колишніх комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, але не приділяє увагу прогресуючій ідеї «руского міра», яка має на меті ліквідувати незалежність України. З огляду на це, засудження та заборона згаданої шовіністської ідеї є необхідною», – заявив співавтор документа Олександр Шевченко.

Нардеп нагадав, що саме ідея «руского міра» поклала початок військовому конфлікту у Донецькій та Луганській областях. Сепаратистські демонстрації відбувалися під гаслами кремлівського неоімперіалізму та супроводжувалися закликами «захищати» носіїв російської мови та культури.

«Війну розпочали російські воєнізовані загони, які вторглися в квітні 2014 року на територію українського Донбасу після захоплення РФ Криму та серії проросійських виступів в Україні, а також проголошення «державних суверенітетів» так званих ДНР та ЛНР», – наголосив укропівець.

В УКРОПі вважають, що ухвалення законопроекту зменшить вплив Російської Федерації на внутрішню політику України та покладе край агітаційно-пропагандистській діяльності ворогів усередині країни.