Російські спецслужби планують зіпсувати відносини України та Ізраїля, – Климпуш-Цинцадзе

Спецслужби РФ намагаються зіпсувати відносини України та Ізраїля та прирівняти українські патріотичні сили до антисемітів

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції “Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України”, передає “Укрінформ”.

“У нас є серйозні загрози для нашого партнерства (з Ізраїлем – ред.), які переважно мають не українське коріння. Це, зокрема, активне використання російськими спецслужбами так званої єврейської карти в Україні і намагання поставити певний знак рівності між українськими патріотами й антисемітами», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Чиновник зазначила, що ця проблема існує ще з часів СРСР, коли “єврейську карту” розігрували проти українців радянські спецслужби. За словами Климпуш-Цинцадзе, після 2014 року російські спецслужби особливо активно намагаються дискредитувати патріотичні рухи в Україні. Віце-прем’єр-міністр припустила, що такі спроби триватимуть і надалі.

Водночас Климпуш-Цинцадзе зазначила, що безвідповідально заявляти, ніби проблеми антисемітизму в Україні не існує взагалі.

“Випадки чи то вандалізму, чи то нападів на єврейські святині в Україні не тільки влада, а й все суспільство абсолютно чітко засуджує. Ми робимо все від нас залежне, щоб їх розслідувати і не допустити нових випадків”, – наголосила віце-прем’єр.

Климпуш-Цинцадзе наголосила, що у 2017 році не було зафіксовано жодного випадку вандалізму щодо єврейських святинь. Урядовець також зазначила, що зусилля російських спецслужб спрямовані не лише на створення напруження між українцями і євреями, але і на інші етнічні групи.

“Це не стосується виключно взаємин між українцями і євреями, а йдеться про створення додаткової напруги між українцями й угорцями, чи румунами, чи поляками. Нам цьому всьому треба протистояти”, – резюмувала Климпуш-Цинцадзе.