Недобудована дорога у Кропивницькому: наслідки для мешканців

Відмостки розібрані, а обіцяної плитки немає.

Мабуть, більшість містян ще не встигла забути про пристрасті, що вирували цього літа навколо будівництва дороги на вулиці Тютюшкіна (р-н Новомиколаївки). Нагадаємо, у мешканців виник конфлікт із місцевою владою стосовно ширини проїжджого шляху. Люди виступили за укладення дороги шириною в 6 метрів, у той час, як проект, розроблений чиновниками, передбачав розширення до 7-ми метрів.

Врешті-решт, роботи стартували, але процес цей виявився нетривалим. Зовсім нещодавно було прийнято рішення в рамках внутрішнього перерозподілу фінансів міського бюджету “зняти” кошти з будівництва дороги. Вирішили спочатку провести заміну водогону. Це означає, що найближчим часом ніяких робіт проводитися не буде.Принаймні, зараз діяльність будівельників припинилася.

А що ж мешканці? Мешканці знову залишаються сам-на-сам із проблемами, яких навіть не створювали. Мається на увазі наступне: на початку проведення будівельних робіт, жителям вулиці Тютюшкіна запропонували розібрати відмостки біля своїх будинків, обіцяючи, що в рамках будівництва нової дороги, там буде покладена плитка. Найчастіше відмостки розбиралися самими робітниками. Місцева жителька пані Світлана розповідає:

“Що робити не знаю. Відмостки розібрані. Робочих немає. А автомобілю ж потрібно якось виїжджати. Ну що, будемо все робити за свої кошти. А як інакше. Якщо будівництва дороги не відбувається, значить і плитку ніхто класти нам не буде. Я сподіваюсь, але не вірю, що хтось прийде і мені це все зробить. Вчора робітники вивозили сміття. Нам обіцяли, що зроблять виїзд з двору. Але, як бачите, поки що так…”

Отже, фінансування з дороги знято, будівельники вивезли усі матеріали, і до питання укладання прибудинкових відмостків більше ніхто не повертався.

Ми вирішили звернутися за відповіддю до контактної особи фірми ТОВ “Ноосфера центр”, яка перемогла в тендері за проведення робіт по вул. Тютюшкіна. І ось, що нам відповів пан Віталій:

“Я нічого не знаю. Я ж не керівник фірми. Не можу відповідати на такі питання. Звертайтеся в міське ЖКГ, не знаю…”

Начальник головного управління ЖКГ Віктор Кухаренко перебуває у відпустці, тому “Прожектор” спробував звернутися за роз’ясненнями стосовно цього питання до його заступниці –Юлії Яндович. Наразі чекаємо на відповідь.

А тим часом мешканці вулиці Тютюшкіна зіштовхнулися зі ще однією проблемою, котра виникла внаслідок розпочатих ремонтних доріг. Містяни побоюються, що відтепер їх територія постійно буде страждати від затоплень, адже раніше робочими було здійснення розширення дороги. До того ж, вона стала значно нижчою:

Сподіваємося, всі точки над “і” незабаром розставляться. Прожектор найближчим часом обов’язково проінформує, як вирішиться ситуація із прибудинковими відмостками. Хочеться вірити, що всі обіцянки таки будуть виконані й мешканцям не доведеться здійснювати ці роботи заново за власний кошт.

Андрій Клочек - журналіст  Андрій Клочек – журналіст